WĘGLOWODANY

Węglowodany do picia? Zobacz naszą ofertę!

Aktywne filtry

Węglowodany to najlepsze źródło energii dla organizmu ludzkiego. Dzięki swojej złożoności (wysoki lub niski indeks glikemiczny) i różnym czasie wchłaniania, świetnie nadają się do suplementacji sportowców. Węglowodany proste, takie jak glukoza, czy dextroza charakteryzują się ekspresowym czasem wchłaniania, wpływają dość mocno na wyrzut insuliny, silnego hormonu anabolicznego. Węglowodany złożone potrafią gromadzić się w naszych mięśniach w formie glikogenu mięśniowego, dzięki czemu są bardziej stabilnym źródłem energii. Węglowodany w postaci cukrów prostych są również transporterem kreatyny.

​Odżywka węglowodanowa – dlaczego warto ją stosować?

Głównym priorytetem do stosowania odżywek węglowodanowych jest szybkie uzupełnienie glikogenu, paliwa mięśniowego, co w efekcie daje nam utrzymanie siły, bez większego zmęczenia organizmu, a także wzrost energii oraz masy mięśniowej. Ich stosowanie polecane jest w kulturystyce, sportach dyscyplin wytrzymałościowych i dla osób będących zawodnikami w grach zespołowych. Odżywki węglowodanowe zapewniają skuteczny sposób na zwiększenie spożycia węglowodanów, jednocześnie dostarczając ważnych minerałów i witamin potrzebnych do zasilania organizmu podczas ćwiczeń. Są one również znane z tego, że wspomagają regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym i mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi.

​Odżywki węglowodanowe, które kupisz w naszym sklepie internetowym

Kiedy podejmiesz decyzję o zrobieniu zakupów u nas, możesz być pewien, że kupione produkty mają najwyższą jakość i pochodzą od zaufanych producentów. Co więcej, gwarantujemy szybką dostawę dla każdego złożonego zamówienia. Nasze odżywki węglowodanowe podbiły już wiele serc i pozostają jedną z naszych najbardziej lubianych pozycji – dlaczego nie dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów już dziś?

Szukasz konkretnych produktów zawierających węglowodany? W naszej ofercie znajdziesz ich mnóstwo! Sprawdź chociażby odżywki carbo i zamów produkty już dziś. Zadbaj o siebie z naszą pomocą – na pewno będziesz zadowolony!