BIAŁKO WIELOSKŁADNIKOWE

Aktywne filtry

Nasza codzienna dieta powinna być bogata w składniki odżywcze, witaminy i minerały tak, abyśmy jak najdłużej cieszyli się dobrym zdrowiem, a także nienagannym samopoczuciem. Przechadzając się po sklepie i sięgając po dostępne na półkach produkty, często spotykamy się ze stwierdzeniem, iż są one bogatym źródłem białka, aminokwasów, bądź witamin z określonych grup. Ich spożywanie zdecydowanie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu naszego organizmu. Na rynku istnieją jednak takie produkty, których składnikiem jest białko wieloskładnikowe. Jest to mieszanka różnych źródeł białka, której fundamentalnym celem jest dostarczenie nam szerokiego spektrum aminokwasów, a także wielu korzyści dla zdrowia jednocześnie. W składzie białka wieloskładnikowego znajdziemy na przykład koncentrat białka serwatkowego, białka jaj kurzych, bądź białka sojowe i roślinne, takie jak na przykład białka ryżowe w różnych proporcjach.

Izolat cfm i jego funkcje

Jedną z form białka wieloskładnikowego jest izolat cfm. Uzyskuje się go poprzez mikrofiltracji krzyżowej białka mieszanego. Izolat cfm cechuje się mniejszą zawartością składników niepożądanych, takich jak tłuszcze czy laktoza, przy jednoczesnym zachowaniu większości składników odżywczych, jakie oferuje dostarczanie organizmowi białka wieloskładnikowego. Izolat cfm pełni określone funkcje, mające wpływ na nasze zdrowie. Odpowiada on za wspomaganie budowy i regeneracji mięśni, przez co świetnie odnajduje się jako stały element codzienności osób trenujących siłowo i sportowców. Co szczególnie ważne, ułatwia także proces trawienia - poprzez niemalże brak laktozy i tłuszczów w składzie, jest produktem niezwykle łatwym w przetworzeniu przez organizm. Skład izolatu cfm sprzyja również utrzymywaniu diet odchudzających i redukowaniu masy ciała.

Koncentrat białka serwatkowego w codziennej suplementacji

Białko wieloskładnikowe, czy też białko WPI to świetny sposób na dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych i minerałów. W naszej ofercie znajdziesz szeroką ofertę produktów z tej kategorii, w tym także izolat cfm i koncentrat białka serwatkowego, będące świetnym uzupełnieniem codziennej diety.