Filtruj według

Dostępność

Marka

Cena

  • 5,00 zł - 180,00 zł

RĘKAWICE BOKSERSKIE

Aktywne filtry

Rękawice bokserskie to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia dla każdego zawodnika, który trenuje boks. Zabezpieczają ręce przed kontuzjami, redukują siłę uderzeń i pomagają w poprawie techniki uderzeń. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje kilka rodzajów rękawic bokserskich. My oczywiście o tym wiemy, dlatego tez mamy je w swojej ofercie. Każdy rodzaj rękawic ma swoje plusy i zalety o czym zaraz się przekonacie. Rękawice treningowe są przeznaczone do codziennych treningów bokserskich. Zazwyczaj mają one grubszą warstwę pianki, która chroni dłonie i palce przed urazami. Mogą być wykorzystywane do treningu na worku, łapach bokserskich oraz w sparingach. Skoro o sparingach mowa, to czas na takie właśnie rękawice – sparingowe. Zazwyczaj posiadają one mniejszą warstwę pianki niż rękawice treningowe, co umożliwia bardziej naturalny kontakt z przeciwnikiem. Kolejnym rodzajem są rękawice zawodowe, które są używane podczas profesjonalnych walk bokserskich. Zazwyczaj są one wykonane z wysokiej jakości skóry, posiadają mniejszą warstwę pianki oraz są bardziej dopasowane do dłoni.

Rękawice bokserskie – damskie i męskie

Podczas wyboru rękawic bokserskich należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników: rozmiar, materiał wykonania i komfort noszenia. W naszej ofercie rękawice bokserskie są dostępne w różnych rozmiarach, które są uzależnione od wagi boksera. Na przykład, dla osoby ważącej 50-70 kg zaleca się wybór rękawic o wadze 10 oz, natomiast dla osoby ważącej 70-90 kg, zaleca się wybór rękawic o wadze 14 oz. Pamiętajcie, że rękawice bokserskie powinny być wygodne i dobrze dopasowane do dłoni. Nie powinny zbyt luźno ani zbyt ciasno przylegać do dłoni, aby uniknąć urazów i dyskomfortu podczas treningów.

Akcesoria do boksu – kupuj online

W naszym sklepie internetowym znajdziecie nie tylko rękawice bokserskie, ale także różne inne akcesoria, które sprawdzają się w tym sporcie. A skoro o sporcie mowa, to w katalogu znajdziecie również odżywki na masę, jeśli taki właśnie macie swój cel. Przejrzyjcie różne produkty i skompletujcie zamówienie odpowiadające Waszym potrzebom.