search

6PAK CREATINE MONOHYDRATE 500g ORANGE kreatyna

53,79 zł

(53,79 zł szt.)

Brutto

Kreatyna to główny nośnik energii w mięśniach. Poprzez zwiększenie jej optymalnego poziomu w organizmie, zwiększa się również ilość fosfokreatyny, która wpływa na tempo resyntezy ATP, stanowiące źródło energii dla komórek mięśniowych.

Ilość

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Creatine Monohydrate - 500g

✔ TO POŁĄCZENIE MONOHYDRATU KREATYNY I TAURYNY

✔ DO STOSOWANIA PRZED TRENINGIEM

✔ OPCJA KILKU SMAKÓW DO WYBORU

✔ OPAKOWANIE ZAWIERA AŻ 83 PORCJE

Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 6 g

  • Monohydrat kreatyny: 4700 mg
  • w tym kreatyna: 4136 mg
  • Tauryna: 300 mg

Zalecane spożycie / sposób przygotowania:

Zmieszać 1 miarkę proszku (6 g) ze 150 ml wody. Spożywać 1 porcję dziennie, najlepiej 30 minut przed treningiem.

Suplement diety.

Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.

Kreatyna – podstawowe informacje

Kreatyna to główny nośnik energii w mięśniach. Poprzez zwiększenie jej optymalnego poziomu w organizmie, zwiększa się również ilość fosfokreatyny, która wpływa na tempo resyntezy ATP, stanowiące źródło energii dla komórek mięśniowych. A jak wiadomo, w trakcie aktywności fizycznej, zapotrzebowanie na energię, a co za tym idzie, na ATP - wzrasta.

Kreatyna w ćwiczeniach fizycznych o dużej intensywności

W planach swoich treningów oraz odpowiedniej suplementacji, dobrze jest uwzględnić kreatynę. Warto mieć na uwadze, że kreatyna zwiększa wydolność fizyczną w przypadku następujących po sobie krótkich, bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych, a korzystne jej działanie występuje w przypadku spożywania 3 g dziennie. Odnosi się to do osób dorosłych wykonujących ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności.

Kreatyna a badania naukowe

W 1998 r. w Medicine & Science in Sports & Exercise opublikowano badanie z podwójnie ślepą próbą, oceniające wpływ suplementacji kreatyny wśród grupy piłkarzy. Po 28 dniach stosowania kreatyny parametry hematologiczne pozostały w granicach normy u osób aktywnych, bez zgłaszanych jakichkolwiek niepożądanych skutków. W grupie stosującej monohydrat kreatyny stwierdzono wzrost całkowitej masy ciała, bez różnic w odsetku całkowitej wody w organizmie oraz lepszą wydajność w trakcie treningu. W wynikach badania wskazano, że suplementacja kreatyny może promować wzrost całkowitej masy ciała i/lub beztłuszczowej masy ciała, a także zwiększać przyrost siły i poprawiać wydajność fizyczną i/lub regenerację. Czyli zostały potwierdzone wcześniejsze doniesienia dotyczące stosowania kreatyny.

Czy wiesz, że…

W klasyfikacji Australijskiego Instytutu Sportu (AIS) kreatyna została zaliczona do grupy "A", czyli do grupy składników, które mogą wspierać lub osiągać poprawę wyników sportowych.

Dodatek tauryny

Tauryna to aminokwas niebiałkowy, którego największe poziomy stwierdza się w mięśniach szkieletowych, sercu, mózgu, siatkówce. Pełni różne funkcje fizjologiczne, z czego wiele jej oddziaływań odbywa się na poziomie komórkowym (np. wpływa na stabilizację błon komórkowych, czy regulację fosforylacji białek).

6PAK Nutrition Creatine Monohydrate – postaw na efekt swoich intensywnych treningów! Wybierz porcję kreatyny w ulubionym smaku!

Literatura:

1. Poprzęcki S., Druga twarz kreatyny, Bibliotheca Nostra. Śląski Kwartalnik Naukowy 2008, 2(2), s. 26-30.

2. Dymkowska-Malesa M., Walczak Z., Suplementacja w sporcie, Nowiny Lekarskie 2011, 80, 3, 199-204.

3. Rozporządzenie Komisji (UE) NR 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.

4. Kreider R. B., Ferreira M., Wilson M., Grindstaff P. (et al.), Effects of creatine supplementation on body composition, strength, and sprint performance, Medicine & Science in Sports & Exercise, 1998 Jan; 30(1):73-82.

5. The Australian Institute of Sport (AIS), The AIS Sports Supplement Framework 2019, February 2019.

6. Szymański K., Winiarska K., Tauryna i jej potencjalne wykorzystanie w terapii, Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej, 2008; 62, s. 75-86.

5902811810685
25 Przedmioty
2023-04-28
Nowy produkt
chat Komentarze (0)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: