search

FA VITARADE el stick 50g

4,00 zł

(4,00 zł szt.)

Brutto

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

VITARADE STICK EL

50g lemon

 
  • Vitarade EL  został stworzony z myślą o czołowych sportowcach wyczynowych w celu zapewnienia im możliwości najbardziej efektywnego przyswajania łatwo dostępnej energii gromadzonej w postaci glikogenu mięśniowego. Vitarade EL zawiera opatentowane wielkocząsteczkowe węglowodany, które swoją strukturą przypominają cząsteczkę glikogenu.

    Zaletą i przewagą wielkocząsteczkowych węglowodanów zawartych w Vitarade EL jest ich niska osmolalność w porównaniu do innych form węglowodanów, takich jak glukoza, fruktoza, sacharoza czy maltodekstryny, powszechnie występujących w innych produktach węglowodanowych. Osmolalność związana jest z występowaniem w roztworze substancji osmotycznie czynnych warunkujących m.in. transport płynów i substancji odżywczych z i do tkanek, czy też prędkość opróżniania żołądka. Im wyższa zawartość pojedynczych cząstek substancji osmotycznie czynnych w roztworze (elektrolity, glukoza, maltodekstryny itp.) tym wyższa jest jego osmolalność. Roztwory o wysokiej osmolalności hamują wchłanianie płynów i substancji odżywczych ze światła jelita, jak również zmniejszają tempo opróżniania żołądka. Vitarade EL dostarcza węglowodanów o wysokiej masie cząsteczkowej, dzięki czemu ilość pojedynczych cząstek w roztworze jest niska, co znacznie obniża osmolalność roztworu. Ponadto, niska osmolalność Vitarade EL zwiększa również transport płynów ze światła jelita do pracujących tkanek zabezpieczając właściwe nawodnienie organizmu.

    Szczególne właściwości wysokocząsteczkowych węglowodanów zawartych w Vitarade EL zostały potwierdzone w badaniach klinicznych przeprowadzonych w Instytucie Karolinska w Sztokholmie. Wykazano, iż wysokocząsteczkowe węglowodany zawarte w Vitarade EL 80% szybciej opróżniają żołądek i 70% szybciej odbudowują zasoby glikogenu mięśniowego w porównaniu do napojów zawierających maltodekstryny i cukry proste.

    Vitarade EL został również wzbogacony o elektrolity w celu utrzymania właściwego nawodnienia organizmu i uzupełniania strat zachodzących wraz z potem podczas wykonywania wysiłku fizycznego.

Należy spożyć porcję 50g po zakończeniu trening

0000001106
2022-02-19
Nowy produkt
chat Komentarze (0)