search

FA VITARADE CL 2KG ORANGE

107,96 zł

(107,96 zł szt.)

Brutto

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu
Vitarade® CL fueled by Vitargo® został stworzony z myślą o czołowych sportowcach wyczynowych w celu zapewnienia im możliwości najbardziej efektywnego przyswajania łatwo dostępnej energii gromadzonej w postaci glikogenu mięśniowego. Vitarade® CL fueled by Vitargo® zawiera opatentowane wielkocząsteczkowe węglowodany, które swoją strukturą przypominają cząsteczkę glikogenu.

Zaletą i przewagą wielkocząsteczkowych węglowodanów zawartych w Vitarade® CL fueled by Vitargo® jest ich niska osmolalność w porównaniu do innych form węglowodanów, takich jak glukoza, fruktoza, sacharoza czy maltodekstryny, powszechnie występujących w innych produktach węglowodanowych. Osmolalność związana jest z występowaniem w roztworze substancji osmotycznie czynnych warunkujących m.in. transport płynów i substancji odżywczych z i do tkanek, czy też prędkość opróżniania żołądka. Im wyższa zawartość pojedynczych cząstek substancji osmotycznie czynnych w roztworze (elektrolity, glukoza, maltodekstryny itp.) tym wyższa jest jego osmolalność. Roztwory o wysokiej osmolalności hamują wchłanianie płynów i substancji odżywczych ze światła jelita, jak również zmniejszają tempo opróżniania żołądka. Vitarade® CL fueled by Vitargo® dostarcza węglowodanów o wysokiej masie cząsteczkowej, dzięki czemu ilość pojedynczych cząstek w roztworze jest niska, co znacznie obniża osmolalność roztworu . Ponadto, niska osmolalność Vitarade® CL fueled by Vitargo® zwiększa również transport płynów ze światła jelita do pracujących tkanek zabezpieczając właściwe nawodnienie organizmu.

Szczególne właściwości wysokocząsteczkowych węglowodanów zawartych w Vitarade® CL fueled by Vitargo® zostały potwierdzone w badaniach klinicznych przeprowadzonych w Instytucie Karolinska w Sztokholmie. Wykazano, iż wysokocząsteczkowe węglowodany zawarte w Vitarade® CL fueled by Vitargo® 80% szybciej opróżniają żołądek1 i 70% szybciej odbudowują zasoby glikogenu mięśniowego2 w porównaniu do napojów zawierających maltodekstryny i cukry proste.

Dlaczego Vitarade® CL fueled by Vitargo® ?
Przygotowując się do ciężkiej sesji treningowej, zawodów czy rozgrywek zespołowych należy zadbać o to, aby organizm miał całkowicie uzupełnione zapasy glikogenu mięśniowego i wątrobowego, co pozwoli na optymalne wykorzystanie możliwości wysiłkowych organizmu. W celu uzupełnienia zapasów energetycznych pomiędzy kolejnymi sesjami treningowymi, zawodami czy grami/meczami, panel ekspertów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego3 oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia w Sporcie4 zalecają się spożycie węglowodanów 5-12 g/kg m.c./dobę.

W sytuacji, w której planowany jest długotrwały intensywny wysiłek fizyczny bądź intensywne rozgrywki z krótkimi okresami przerwy pomiędzy kolejnymi grami, zaleca się przeprowadzenie tzw. „superkompensacji” tj. „ładowania” węglowodanami. Celem „ładowania” jest zwiększenie zawartości glikogenu mięśniowego i wątrobowego5,6. Postępowanie takie pozwala na dłuższe wykonanie intensywnego treningu, granie meczu czy startowanie na zawodach, gdyż opóźnia moment pojawienia się zmęczenia wynikającego z braku zapasów energetycznych.

Elementem przygotowania do wysiłku jest również właściwe nawodnienie organizmu, gdyż każde odwodnienie prowadzi do spadku możliwości wysiłkowych organizmu7. Spożycie odpowiedniej ilości płynów zabezpiecza organizm przed niepożądanymi skutkami odwodnienia i umożliwia wydłużenie czasu trwania wysiłku.

Vitarade® CL fueled by Vitargo® dostarcza źródła szybko i łatwo przyswajalnej energii jednocześnie nawadniając organizm efektywnie przygotowując organizm do nawet najcięższych sesji treningowych.

Najszybsze i najłatwiej przyswajalne źródło węglowodanów.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wszystkich osób aktywnych fizycznie, w tym sportowców wyczynowych, Vitarade® CL fueled by Vitargo® dostarcza węglowodany wysokocząsteczkowe, które w przeciwieństwie do zwykłych napojów opartych o maltodekstryny i cukry proste, szybko opróżniają żołądek nie powodując uczucia pełności, zgagi i innych objawów ze strony układu pokarmowego podczas okresu przygotowania do ćwiczeń.

Vitarade® CL fueled by Vitargo® to idealna formuła dla każdego, kto przygotowuje się do ciężkiego treningu, zawodów czy rozgrywek drużynowych. „Ładowanie” węglowodanami wymaga spożycia znacznych ilości węglowodanów zawartych w pożywieniu,. Przykładowo osoba ważąca 70 kg powinna spożyć ok 560-700 g węglowodanów, co odpowiada 30 średniej wielkości bananom (!!!). Taka ilość węglowodanów powoduje, iż należały spożyć bardzo duże ilości jedzenia, co jest mało praktyczne z punktu widzenia osoby intensywnie trenującej, startującej, czy grającej w rozgrywkach zespołowych. Vitarade® CL fueled by Vitargo® wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu wszystkich osób aktywnych dostarczając szybko i łatwo przyswajalne wysokocząsteczkowe węglowodany, które nie zalegają w żołądku, dzięki czemu możliwe jest przyswojenie ich w większej ilości. Ponadto wysokocząsteczkowe węglwododany zawarte w Vitarade® CL fueled by Vitargo® bardzo szybko uzupełniają zapasy glikogenu zapewniając błyskawiczną regenerację nawet w bardzo krótkich odstępach czasowych, jakie dzielą kolejne sesje treningowe, starty, czy rozgrywki.

Optymalne nawodnienie przed wysiłkiem
Vitarade® CL fueled by Vitargo® to również idealne rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które szukają napoju węglowodanowego posiadającego jednocześnie właściwości energizujące i nawadniające. Zawartość wielkocząsteczkowych węglowodanów oraz niska osmolalność roztworu powodują, iż Vitarade® CL fueled by Vitargo® jednocześnie nawadnia i odżywia organizm. Niska osmolalność napoju Vitarade® CL fueled by Vitargo® zapewnia szybkie wchłanianie nie tylko węglowodanów i wody ze światła jelita do wszystkich tkanek maksymalnie przygotowując organizm do wysiłku fizycznego. Szczególne cechy Vitarade® CL fueled by Vitargo® sprawiają, iż jest zdecydowanie bardziej skuteczny w nawadnianiu organizmu w porównaniu do wody i zwykłych napojów węglowodanowych o wysokiej osmolalności.

Wyjątkowy smak
Vitarade® CL fueled by Vitargo® to również wyjątkowy smak! Nie powoduje uczucia zbytniej słodkości w ustach, które po spożyciu standardowych napojów węglowodanowych często zniechęca do dalszego nawadniania i dostarczania składników energetycznych. Smak Vitarade® CL fueled by Vitargo® zachęca do ciągłego spożycia napoju, co zwiększa skuteczność „ładowania” węglowodanowego zapewniając optymalne przygotowanie do zbliżającego się wysiłku.

Dla kogo?
Vitarade® CL fueled by Vitargo® został zaprojektowany z myślą o bardzo szerokiej grupy sportowców, jak również wszystkich osobach aktywnych fizycznie, które pragną optymalnie przygotować swój organizm do wykonywania wysiłku fizycznego.

Vitarade® CL fueled by Vitargo® zalecany jest dla wszystkich sportowców i osób dyscyplin indywidualnych i zespołowych wykonujących wysiłek o charakterze:
- wytrzymałościowym (bieganie, kolarstwo, pływanie, triatlon, wioślarstwo, kajakarstwo, biegi narciarskie, łyżwiarstwo szybkie itp.),
- siłowym i siłowo-szybkościowym (kulturystyka, podnoszenie ciężarów, rzuty, sprint, skoki, gimnastyka itp.),
- mieszanym (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej, rugby, tenis, squash, łyżwiarstwo figurowe, narciarstwo zjazdowe, zimowe dyscypliny itp.)

Wysoka intensywność treningu, tempa zawodów czy meczu wymaga specjalnego żywieniowego przygotowania organizmu w bezpośrednim okresie poprzedzającym wysiłek fizyczny. Wcześniejsze uzupełnienie zapasów glikogenu mięśniowego i wątrobowego jest jednym z tych elementów regeneracji, który często decyduje o późniejszej wydolności organizmu podczas wykonywania ciężkiej pracy. Szerokie zastosowanie Vitarade® CL fueled by Vitargo® wynika ze szczególnych właściwości wysokocząsteczkowych węglowodanów, które umożliwiają uzupełnienie zapasów glikogenu w bardzo krótkim czasie zarówno w okresie intensywnego treningu, startów czy rozgrywek zespołowych.

Vitarade® CL fueled by Vitargo® w sportach wytrzymałościowych
Dostarczenie odpowiedniej ilości węglowodanów jest kluczowe we wszystkich sportach wytrzymałościowych. Sportowcom, w okresach intensywnego wysiłku, zaleca się spożycie węglowodanów w ilości sięgającej 8-12g/kg m.c./dobę1. Oznacza to, iż zawodnik o masie ciała 70 kg powinien spożyć 560-840 g węglowodanów dziennie (!!!). Biorąc pod uwagę intensywność treningu oraz indywidualne możliwości fizjologiczne organizmu, spożycie tak znacznych ilości węglowodanów w formie zwykłych produktów węglowodanowych nie zawsze jest możliwe. Ponadto, straty płynów podczas wysiłku mogą dochodzić nawet do 2-3 litrów w każdej godzinie wysiłku2, dlatego też bardzo istotne jest wcześniejsze nawodnienie organizmu za pomocą odpowiedniego napoju węglowodanowego.

Vitarade® CL fueled by Vitargo® umożliwia spożycie bardzo dużych ilości węglowodanów bez uczucia pełności żołądka czy zgagi, które często towarzyszą sportowcom w okresie „ładowania” węglowodanami. Vitarade® CL fueled by Vitargo® może być przyjmowane w wysokich stężeniach zachowując przy tym niską osmolalność, a więc szybkie opróżnianie żołądka i szybką resyntezę glikogenu. Jest szczególnie istotne dla tych osób, które muszą spożywać bardzo duże ilości produktów bogatowęglowodanowych bez hamowania apetytu i „ładowania” węglowodanowego.

Ponadto, Vitarade® CL fueled by dzięki szczególnym właściwościom wysokocząsteczkowych węglowodanów i niskiej osmolalności, nie tylko szybko uzupełnia zapasy glikogenu mięśniowego, ale i doskonale nawadnia, dzięki czemu optymalnie przygotowuje organizm do długotrwałego i intensywnego wysiłku fizycznego.
Vitarade® CL fueled by Vitargo® w sportach siłowych i siłowo-szybkościowych

Wysiłek o charakterze siłowym i siłowo-szybkościowym oparty jest głównie o proces glikolizy wykorzystujący glukozę, jako główny substrat energetyczny. Podczas wykonywania treningu może dochodzić do niemalże całkowitego zużycia glikogenu mięśniowego i wątrobowego3. Badania kliniczne4,5,6 wykazały, iż dostarczenie odpowiedniej ilości węglowodanów, pozwala na zwiększenie ilości serii, ilości powtórzeń oraz czasu trwania pojedynczego treningu. Vitarade® CL fueled by Vitargo® dostarczając najwyższej jakości węglowodanów bardzo szybko odbudowuje zapasy glikogenu mięśniowego, nawet w okresie bardzo krótkich przerw pomiędzy kolejnymi sesjami treningowymi.

W sportach siłowych i siłowo-szybkościowych, oprócz dostarczania węglowodanów, istnieje również potrzeba dostarczania wysokiej ilości białek, a więc spożywania znacznych ilości pożywienia1. Vitarade® CL fueled by Vitargo®, w przeciwieństwie do zwykłych napojów węglowodanowych, nie powoduje uczucia wypełnienia żołądka. Spożycie Vitarade® CL fueled by Vitargo® nie hamuje więc apetytu, dzięki czemu możliwe jest również pokrycie zwiększonego zapotrzebowania na białko i węglowodany za pomocą standardowych produktów spożywczych i/lub innych suplementów diety.

Ponadto niska osmolalność Vitarade®Vitarade® CL fueled by Vitargo® CL fueled by Vitargo® zapewnia zdecydowanie szybsze nawadnianie organizmu w porównaniu do standardowych napojów węglowodanowych opartych o maltodekstryny i cukry proste.

Vitarade® CL fueled by Vitargo® w sportach drużynowych i mieszanych
Zmienna intensywność wysiłku, zmienne tempo gry, czy też często długi czas trwania wysiłku sprawiają, iż w znacznej mierze główne źródło energii stanowi glukoza uwalniana z glikogenu wątrobowego i mięśniowego7. Ponadto wysokie zapotrzebowanie na węglowodany podczas wysiłku warunkuje również częsta ilość gier, zawodów lub sesji treningowych, które utrudniają regenerację zasobów glikogenu pomiędzy kolejnymi dawkami wysiłku. Badania przeprowadzone przez duńskich naukowców wykazały, iż podczas rozgrywek dochodzi do niemalże całkowitego zużycia glikogenu mięśniowego7,8, a częstość przeprowadzania kolejnych meczów i sesji treningowych często nie pozwala na spożycie odpowiednich ilości węglowodanów wraz z pożywieniem. Ponadto tempo resyntezy glikogenu w sportach zespołowych jest niższe niż po typowym wysiłku wytrzymałościowym8, dlatego też istnieje potrzeba dostarczania szybkiego i łatwo przyswajalnego źródła węglowodanów. Vitarade® CL fueled by Vitargo® wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu sportowców dostarczając szybkiego źródła energii, które będzie skutecznie wspomagało odbudowę zapasów glikogenu mięśniowego nawet w sytuacji, w której tempo resyntezy jest zmniejszone.

Vitarade® CL fueled by Vitargo® to również skuteczny napój nawadniający. Miejsca rozgrywania zawodów lub przeprowadzania treningu, takie jak duszne gorące hale, czy nasłonecznione boiska lub korty zwiększają straty płynów wraz z potem sięgające nawet 2,5 l/godzinę wysiłku2. Vitarade® CL fueled by Vitargo® dzięki niskiej osmolalności spełnia również rolę doskonałego napoju nawadniającego przygotowującego organizm nawet do ekstremalnie ciężkich warunków klimatycznych.

Wartości odżywcze:
Porcja: 1 miarka - 50g
Ilość porcji w opakowaniu: 40
Zawartość: 2000g
Wartość odżywcza    100g (%RDA)    50 g (%RDA)
Wartość energetyczna    1550 kJ/370 kcal    775 kJ/185 kcal
Białko    <0,5g    <0,5g
Węglowodany    92 g    46 g
w tym skrobia (Vitargo®)    90 g    45 g
w tym cukry    0 g    0 g
Tłuszcze    0 g    0 g
w tym tłuszcze nasycone    0 g    0 g
Błonnik    0 g    0 g
Sód    0 mg (*)    0 mg (*)

Składniki: skrobia jęczmienna (Vitargo®), kwas cytrynowy - regulator kwasowości, naturalny aromat, acesulfam K, aspartam - substancje słodzące. Zawiera źródło fenyloalaniny. Zawiera alergeny: pszenica, gluten.
*RDA nie ustalone

Zastosowanie: 1 porcja – 2 miarki (50 g)
W celu uzupełnienia glikogenu: 1 porcję rozpuścić w 400 ml wody. Należy zacząć uzupełnianie węglowodanów na 3 dni przed zawodami. Pij 3 porcje VITARADE® CL fueled by Vitargo® między posiłkami, w ciągu dnia. Zachowaj swoją regularną dietę, nie zaleca się przyjmowanie zbyt dużej ilości pokarmów.
Podczas długotrwałego wysiłku: 1 porcję rozpuścić w 600 ml wody i spożywać w trakcie każdych 45 minut wysiłku.
Trening siłowy: 1 porcję rozpuścić w 400-600 ml wody i spożywać w trakcie każdych 45-60 minut wysiłku.
Sporty drużynowe: Pij 3 porcje VITARADE® CL fueled by Vitargo® jeden dzień przed rozgrywkami. Podczas meczu pij 1 porcję preparatu rozpuszczoną w 400 - 600 ml wody na każde 45 minut meczu.
Podczas codziennych aktywności, jako napój węglowodanowy: 1 porcję rozpuścić w 600 ml wody i spożywać w trakcie każdych 45 minut wysiłku.
Regeneracja po wysiłku: 1 porcja rozpuszczona w 400 ml wody lub mleka bezpośrednio po zakończonym wysiłku fizycznym.


 

0000000281
2022-02-19
Nowy produkt
chat Komentarze (0)