Przegląd suplementacji, z której powinien skorzystać każdy początkujący sportowiec

Trening siłowy, crossfit lub fitness. Niezależnie od tego, jaki sport sylwetkowy zdecydujemy się uprawiać, za każdym razem powinniśmy dążyć do osiągania wymarzonych rezultatów. Na sukces w tego typu dyscyplinach składa się nie tylko wysiłek fizyczny, ale również dieta i odpowiednia suplementacja. W TanieSuple.com podpowiadamy, jakie uzupełnienia w żywieniu stanowią podstawę dla każdego sportowca, który zaczyna swoją przygodę z siłownią.

Ciało jak z okładki? To te suplementy ułatwiają pracę nad wymarzoną muskulaturą

Zdecydowanie najważniejszym i jednocześnie najpopularniejszym suplementem dla każdego sportowca jest oczywiście białko. W sportach siłowych lub sylwetkowych odgrywa bardzo ważną rolę – ułatwia budowanie mięśni oraz przyśpiesza procesy regeneracji i syntezy mięśniowej. Stosowanie tego typu protein zgodnie z zaleceniami dziennego zapotrzebowania kalorycznego jest całkowicie bezpieczne dla organizmu. Bardzo dużą popularnością cieszy się tzw. czyste białko Biotech Iso Whey Zero, które nie zawiera ani grama tłuszczu lub cukru. Stosując taki produkt możemy mieć pewność, że braki w diecie uzupełniamy wysokiej jakości proteinami przeznaczonymi dla osób intensywnie trenujących. Wraz ze sproszkowanym białkiem wchłaniamy również aminokwasy, które są niezbędne do osiągania jeszcze lepszych wyników treningowych.

W naszym asortymencie znajdziesz także inne suplementacje, które znacząco ułatwiają budowanie masy mięśniowej. BCAA, czyli Branched-Chain Amino Acids, dostarcza do organizmu leucynę i inne aminokwasy, których nie jesteśmy w stanie samodzielnie wyprodukować. BCCA zapobiega powstawaniu mikrourazów mięśniowych oraz wspomaga proces anabolityczny białek. Ukierunkowana na przyrost mięśni jest także kreatyna. Suplement ten dba o zwiększenie nawodnienia oraz syntezy białek. Zwykle stosowany jest jako monohydrat w proszku, ponieważ to na tej grupie wykonano najwięcej badań. Taka kreatyna jest całkowicie bezpieczna dla trenującego.

Przedtreningowy zastrzyk energii. Jaką funkcję pełnią suplementy typu Pre-Workout?

Każda z osób, która regularnie trenuje na siłowni chciałaby, aby podczas zajęć objętość treningu stopniowo wzrastała. Niezwykle popularna w ostatnich latach stała się przedtreningówka, czyli suplementacja umożliwiająca zwiększenie możliwości wysiłkowych organizmu. O jej wysokiej skuteczności świadczy przede wszystkim skład, którego podstawą jest silnie pobudzająca kofeina. Odżywki typu Pre-Workout uzupełniane są także w substancje działające buforowo, takie jak beta-alanina czy kreatyna oraz substancje zwiększające przepływ krwi przez mięśnie – cytrulina. Eksperci TanieSuple.com zalecają stosowanie suplementu 30-60 minut przed rozpoczęciem wzmożonego wysiłku. Suplement nie powinien być zażywany częściej niż 3 razy w tygodniu, a jego najpopularniejszą formą jest proszek, który z łatwością można zmieszać z wodą lub mlekiem.