Nie wiesz, jaki rodzaj suplementu wybrać? Sprawdź nasze porównanie białek serwatkowych!

Na rynku odżywek białkowych spotkamy setki produktów, które produkowane są przez dobrze znane w środowisku firmy. Na cenę końcową suplementu wpływ ma nie tylko marka, ale przede wszystkim sposób jego produkcji oraz gramatura protein zawierana w jednej porcji. Przedstawiamy Wam podstawowe różnice pomiędzy koncentratem, izolatem a hydrolizatem białek serwatkowych.

Poszukujesz tanich, ale niezawodnych suplementów? Wybierz pomiędzy WPC a WPI

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem białka serwatkowego jest koncentrat WPC, czyli Whey Protein Concentrare. Przeważnie jest on wynikiem procesu filtrowania na bardzo drobnych sitkach. Preparat wykonany w ten sposób zawiera około 75% protein, zachowując przy tym stosunkowo niewielką zawartość tłuszczu. Odżywka WPC charakteryzuje się zwiększoną ilością węglowodanów w składzie, co spowodowane jest naturalnym występowaniem laktozy. Tego typu suplement dedykowany jest dla ćwiczących, którzy poszukują wysokiej jakości produktu uzupełniającego dietę w najniższej cenie na rynku. Nieco większym budżetem musisz dysponować, jeśli planujesz zakup izolatu WPI. Whey Protein Isolate otrzymywany jest w procesie jonizacji lub filtracji krzyżowej w bardzo niskich temperaturach. Taka praktyka pozwala na otrzymanie maksimum właściwości produktu. Izolat, względem koncentratu, wyróżnia się zdecydowanie szybszą przyswajalnością oraz zawartością białka, która wynosi nawet do 90% na jedną porcję.

Na bardzo rozbudowanym rynku suplementacji znajdziemy również połączenie białek WPC i WPI. Jednym z przykładów jest białko That's The Whey, które charakteryzuje się nie tylko najwyższą jakością składu, ale także wysoką zawartością aminokwasów BCAA, EAA oraz glutaminy. Tego typu produkty, które z łatwością można kupić w naszym sklepie TanieSuple.com będą idealnym uzupełnieniem diety dla każdego, kto chciałby zrzucić zbędne kilogramy, przybrać na masie mięśniowej lub po prostu prowadzić zdrowy tryb życia i zachować wysportowaną sylwetkę.

Cena idzie w parze z jakością produktu. Hydrolizat WPH to najlepsza odżywka na rynku!

Najdroższą odżywką białkową bez dwóch zdań jest WPH. Proces, w którym uzyskuje się Whey Protein Hydrolysate, jest nie tylko skomplikowany, ale także kosztowny. Polega na rozerwaniu łańcuchów proteinowych na kilka mniejszych cząsteczek. Specyficzny sposób pozyskiwania hydrolizatów białek serwatkowych umożliwia zachowanie maksimum wartość biologicznych przy jednoczesnym pozbyciu się zbędnych składników obniżających jakość białka. To najszybciej wchłaniana odżywka, a na jedną porcję przypada ponad 95% protein i znikoma ilość tłuszczu.