search

SCITEC TYROSINE 100 KAP

30,00 zł

(30,00 zł szt.)

Brutto

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

SCITEC - Tyrosine - 100kaps

Jednostronne odżywianie, uboga w kalorie i białko dieta, a także zwiększone obciążenie fizyczne i psychiczne mogą prowadzić do ogólnego niedoboru aminokwasów, a w szczególności fenyloalaniny i tyrozyny. Wiążą się z tym zazwyczaj słaba odporność na stres i częste depresje.

Tyrozyna jest podstawową substancją wśród neuroprzekaźników - substancji, które odpowiadają za przewodzenie bodźców w układzie nerwowym. Aminokwas ten przekształcany jest przez organizm w dopaminę i noradrenalinę, które przekazują bodźce synapsom, tzn. miejscom kontaktu i połączeń komórek nerwowych. Dopamina w znacznym stopniu wpływa na popęd seksualny. Noradrenalina wywiera wpływ na samopoczucie i wydajność pamięciową mózgu. Wysoki poziom tyrozyny wywołuje stan fizyczno-emocjonalnej gotowości i witalności. Te właściwości czynią Tyrosine interesującym dla każdego, kto żyje aktywnie i codziennie musi być w dobrej formie. Wysoki poziom tyrozyny wiąże się ze zwiększoną wytrzymałością fizyczno-psychiczną oraz pomaga zapobiegać stanom szybkiego zmęczenia i wyczerpania. Tyrozyna leczy depresje i stany lękowe, nie wywołując przy tym efektów ubocznych, niemal zawsze towarzyszących podczas przyjmowania środków przeciwdepresyjnych.

Tyrozyna wykazuje również działanie anaboliczne, przyspiesza utratę podskórnej tkanki tłuszczowej, powodując jednocześnie przyrost siły i masy mięśni. Ostatnie osiągnięcia naukowe donoszą, że tyrozyna stymuluje wytwarzanie hormonu wzrostu.
W USA wielu sportowców wyczynowych, polityków i wyższych oficerów uzupełnia dietę o około 5 g tyrozyny dziennie. U osób chorych na nerki czy fenyloketonurię (nie mogą przekształcić L-fenyloalaniny w L-tyrozynę) aminokwas ten jest niezbędny, dlatego spożywanie go w postaci suplementu jest bardzo wskazane. Zwiększone spożycie tyrozyny jest szczególnie ważne w stanach dużego obciążenia organizmu. Preparat zalecamy sportowcom, znajdującym się w fazie intensywnego treningu.

Skład:
Porcja: 2 kap.
Porcji w opakowaniu: 50
Opakowanie: 100 kap.

Wartość odżywcza w 1 porcji
L-tyrozyna 1000mg

Dawkowanie:
1 porcja na 60 minut przed treningiem.

SCITEC
0000002206
2022-02-19
Nowy produkt
chat Komentarze (0)