search

MYVITA ŻEŃ-SZEŃ SYBERYJSKI KORZEŃ KROJONY 250G

21,00 zł

(21,00 zł szt.)

Brutto

Żeń-Szeń syberyjski (Eleutherococcus senticosus) korzeń pocięty

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Żeń-szeń syberyjski czyli Eleuterokok kolczasty aktywizuje naturalne siły obronne organizmu nie zakłócając prawidłowych czynności, dzięki czemu może być stosowany przez dłuższy czas. 

Żeń-szeń syberyjski posiada właściwości adaptogenne, czyli działające na organizm całościowo, przywracając równowagę na wszystkich poziomach. Adaptogen to wiele substancji leczniczych w jednej roślinie, wykorzystywanych zgodnie z aktualnym stanem organizmu. Adaptogeny dostarczają niezbędnych składników mobilizujących naturalne siły i mechanizmy obronne organizmu.
W efekcie żeń-szeń, tak jak inne adaptogeny, potrafi obniżyć zbyt wysokie ciśnienie albo podnieść do optymalnej wysokości zbyt niskie ciśnienie, potrafi uspokoić w stanie nadmiernego pobudzenia lub pobudzić w stanach zniechęcenia czy apatii. 

W surowcu stwierdzono obecność co najmniej 7 glikozydów nazwanych eleuterozydami A, B, B1, C, D, E i F odpowiedzialnych za działanie adaptogenne, przeciwstresowe, wzmacniające i pobudzające.

Żeń-szeń syberyjski witalizuje, odmładza, poprawia pamięć i koncentrację. 
Zastosowanie:

—  przy osłabieniu czynności serca;

—  przy zaburzeniach krążenia krwi;

—  przy miażdżycy;

—  przy nadciśnieniu tętniczym;

—  anemia;

—  przy cukrzycy;

— w stanach przemęczenia fizycznego (działanie wzmacniające, pobudzające, regenerujące); zniechęcenia, przemęczenia psychicznego (poprawia zdolność efektywnej pracy umysłowej oraz kojarzenia i zapamiętywania);

— przy bezsenności lub trudnościach w zasypianiu (uspokaja, tonizuje nerwy, ułatwia zasypianie);

— w zaburzeniach równowagi hormonalnej (pobudza aktywność gruczołów wydzielających hormony);

— w stanach osłabienia odporności immunologicznej (aktywizuje naturalne siły obronne i zdolności adaptacyjne do niekorzystnych warunków);

— po przebytych ciężkich chorobach lub poważnych zabiegach chirurgicznych (skraca okres rekonwalescencji i zmniejsza skalę negatywnych skutków ubocznych);

— podczas chemioterapii i radioterapii w chorobie nowotworowej (niwelowanie szkodliwego i skrajnie wyniszczającego działania zastosowanych środków onkologicznych).

Żeń-szeń syberyjski aktywizuje naturalne siły obronne organizmu nie zakłócając prawidłowych czynności, dzięki czemu może być stosowany przez dłuższy czas. Żeń-szeń syberyjski wykazuje bardzo podobne działanie farmakologiczne do słynnego Panax ginseng (żeń-szeń azjatycki)

Przeciwwskazaniem do stosowania żeń-szenia jest nadciśnienie powyżej 180/90 mm Hg, znaczne zmiany miażdżycowe w mięśniu sercowym i mózgu, stany gorączkowe, kobiety w ciąży i karmiące.

MyVita
0000004101
2022-02-19
Nowy produkt
chat Komentarze (0)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: