• Obecnie brak na stanie
search

NOW BONE CALCIUM 120 TAB

47,14 zł

(47,14 zł szt.)

Brutto

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

NOW - Bone Calcium - 120tab

Bone Calcium to suplement ukierunkowany na kompleksowe wspieranie zdrowia kości. To unikalne połączenie minerałów w najlepiej przyswajalnych formach wzbogacone witaminą D3.

W skład Bone Calcium wchodzą:

Witamina D3 - jest jednym z najważniejszych składników regulujących gospodarkę wapniem. Jej działanie polega na zwiększaniu wchłaniania wapnia w przewodzie pokarmowym oraz na zahamowaniu wydzielania hormonu powodującego niszczenie kości.

Niedobory witaminy D-3 są bardzo niebezpieczne. U dzieci i niemowląt wywołują zmiany krzywiczne. U kobiet w ciąży i karmiących mogą być powodem odwapniania i rozmiękczenia kości, natomiast u osób starszych, zwiększonej demineralizacji, zniekształcenia oraz nadmiernej porowatości i kruchości kośćca.

Wapń - odpowiada za prawidłową budowę kości i zębów, jest jednym z najważniejszych budulców naszego organizmu, wspomaga funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego oraz mięśni.

Fosfor - jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki w organizmie. Około 85% tego pierwiastka występuje w kościach i zębach jako hydroksyapatyt.

Bierze udział w produkcji energii wewnątrzkomórkowej, syntezie DNA, enzymów, hormonów, utrzymywaniu stałego pH ustroju, przenoszeniu tlenu przez erytrocyty, tworzeniu błon komórkowych.

Inne ważne funkcje tego pierwiastka to udział w metabolizmie węglowodanów, białek i tłuszczów.Fosfor jest także niezbędny do prawidłowego metabolizmu witamin z grupy B tj. B1, B2, B6, B12, B3, B5 i kwasu foliowego.

Magnez - jest jednym z najważniejszych pierwiastków chemicznych w organizmie człowieka. Występuje we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych. Obecność magnezu jest niezbędna do przebiegu wielu procesów metabolicznych.

Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, mięśniowego oraz sercowo-naczyniowego. Ponadto magnez wspomaga przyswajanie wapnia przez tkankę kostną oraz poprawia wchłanianie jelitowe potasu. Średnie dobowe zapotrzebowanie na magnez wynosi około 250 mg.

Niedobór jonów tego pierwiastka może spowodować zaburzenia w układzie mięśniowym (skurcze, drgania) oraz w ośrodkowym układzie nerwowym (nadmierna pobudliwość, kłopoty z koncentracją).

Cynk - niezbędny w syntezie białka oraz kwasów nukleinowych, kieruje kurczliwością mięśni, ma swój udział w procesie tworzenia insuliny, przyspiesza gojenie ran, poprawia sprawność umysłową, jest kofaktorem licznych enzymów, buduje "palce cynkowe" - struktury pośredniczące w wiązaniu białek regulatorowych do DNA (są to m.in. receptory steroidowe i tarczycowe).

Miedź - odpowiada za proces tworzenia krwi, uczestniczy w dostarczaniu tlenu do komórek, reguluje poziom cholesterolu, bierze udział w syntezie dopaminy, kolagenu i elastyny.

Mangan - reguluje prace układu nerwowego, wpływa na metabolizm tłuszczy, bierze udział w przemianie hormonów płciowych, niezbędny dla utrzymania prawidłowego stanu kości.

Boron - hamuje wydalanie wapnia z organizmu oraz reguluje aktywność estrogenów.


Skład:
Porcja: 2 tab.
Porcji w opakowaniu: 60
Opakowanie: 120 tab.

Wartość odżywcza
w 1 porcji
Witamina D-3 (cholekalcyferol) 400 IU
Wapń (hydroksyapatyt i cytrynian wapnia) 500 mg
Phosphorus (hydroksyapatyt) 120 mg
Magnez (z tlenku magnezu) 250 mg
Cynk (z chelatu aminokwasowego) (TRAACS) 7,5 mg
Miedź (z chelatu aminokwasowego) (TRAACS) 1mg
Mangan (z chelatu aminokwasowego) (TRAACS) 2 mg
Boron (z chelatu aminokwasowego) (TRAACS) 0,7 mg

Dawkowanie:
1 porcja dziennie wraz z posiłkiem.

NOW
0000002520
Nowy
chat Komentarze (0)