search

PHARMOVIT OSTROPEST PLAMISTY 4:1 330MG 90 KAPS

25,90 zł

(25,90 zł szt.)

Brutto

Ostropest plamisty wspomaga prawidłowe utrzymanie funkcji wątroby i dodatkowo wspomaga trawienie i oczyszczanie organizmu. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi. Pomaga utrzymać zdrowe serce.

Ilość

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Ostropest plamisty w kapsułkach
Silybum marianum
Ostropest plamisty wspomaga prawidłowe utrzymanie funkcji wątroby i dodatkowo wspomaga trawienie i oczyszczanie organizmu. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi. Pomaga utrzymać zdrowe serce.

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: Spożywać 1 kapsułkę dziennie. Popić wodą (250 ml). Zalecana porcja dzienna to 1 kapsułka.

Środki ostrożności:
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Produkt dla dorosłych. Spożywania produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Warunki przechowywania:
Chronić przed światłem. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Składniki
Ekstrakt z nasion ostropestu plamistego (Silybum marianum); żelatyna

 

Składniki w porcji dziennej 1 kapsułka
Ekstrakt 4:1 z nasion ostropestu plamistego
(Silybum marianum)

330,00 mg

Produkt nie zawiera substancji wypełniających.

JAKIE WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE WYKAZUJE OSTROPEST PLAMISTY ?


Ostropest plamisty pskazuje na wysokie działanie lecznicze dzięki zawartości sylimaryny. Tak naprawdę substancja ta jest kompleksem flawonoliganów, które zbierają się w owocach ostropestu. Sama sylimaryna stabilizuje błony komórkowe hepatocytów w wątrobie. Mówiąc wprost: ma właściwości chronne przed szkodliwymi substancjami, jak np. toksyny, oraz pobudza jej naturalne zdolności regeneracyjne. Jednak to nie wszystkie właściwości ostropestu plamistego.

Oprócz samej ochrony wątroby przed toksynami chroni też przed nimi miąższ nerek i przyspiesza ich usuwanie z ciała. Przyczynia się do regeneracji po zatruciu alkoholem czy pestycydami, a nawet przy zatruciu muchomorem sromotnikowym może zastopować postęp zatrucia wątroby. Przyjmowanie ostropestu będzie też wskazane u osób mających problem z parametrami AST, ALT i GGT, ponieważ substancja ta ułatwi ich unormowanie.

Z racji tego że ostropest plamisty wykazuje właściwości odtruwające, może być też stosowany jako środek łagodzący skutki farmakoterapii, ponieważ będzie chronił wątrobę przed efektami zatrucia lekami oraz regenerował ją podczas przyjmowania silnych leków np. przeciwwirusowych.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA OSTROPESTU
Ostropest plamisty ma opinię złotego środka wśród osób z każdym problemem wątroby: od przewlekłego stanu zapalnego po marskość wątroby występującą w wyniku nadmiernego spożywania alkoholu. Także po przewlekłych zatruciach pokarmowych czy nawet zatruciach toksynami i grzybami ostropest plamiasty pomoże zregenerować wątrobę i przywrócić jej prawidłowe funkcje. Do tego może uchronić wątrobę przed rakiem wątroby, ponieważ ostropest plamisty wykazuje właściwości w hamowaniu podziału komórek nowotworowych. Zapobiega też przewlekłemu zapaleniu wątroby na tle cukrzycowym, zatem polecany jest diabetykom jako naturalny suplement diety. Doskonale się sprawdza jako dodatkowy środek w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu A, WZW B i WZW C. Zalecany jest także u osób, które mają stłuszczoną wątrobę, za wysoki cholesterol czy miażdżycę.


OSTROPEST PLAMIASTY PRZECIWWSKAZANIA
Jak każdy środek leczniczy, ostropest plamisty ma także przeciwwskazania do stosowania, choć jest ich niewiele. Przede wszystkim nie można go stosować w bardzo ostrych zatruciach. Nie powinny go przyjmować dzieci poniżej 12. roku życia. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią również nie powinny przyjmować ostropestu plamistego w żadnej postaci.

Biorąc pod uwagę wyniki badań oraz sygnalizowane już wcześniej przez innych autorów doniesienia o dodatkowych zastosowaniach zawartych w ostropeście substancji, staliśmy się przypadkowo świadkami odkrycia „na nowo”, substancji od dawna przecież znanej i występującej naturalnie, której skuteczność może być zbliżona do niektórych z współcześnie stosowanych leków. Dalsze badania wykażą, czy sylimaryna stosowana w większych dawkach i przez dłuższy okres czasu jest całkowicie bezpieczna. Prawdopodobnie już w niedalekiej przyszłości przekonamy się, czy związek ten, znany do tej pory głównie z właściwości hepatoprotekcyjnych, stanie się alternatywą, czy może wyłącznie „dodatkiem” do dotychczas stosowanych terapii w leczeniu pacjentów z cukrzycą czy insulinoopornością. A może uda się wykazać i potwierdzić jej korzystny wpływ w zespole PCO? Jedno wydaje się być niepodważalne – zawarte w ostropeście związki korzystnie wpływają na stężenie glukozy i istotnie poprawiają profil lipidowy u pacjentów z cukrzycą typu 2. Na resztę wyników pozostaje nam cierpliwie czekać.

bibiografia:

https://www.medexpress.pl/zbawienna-moc-ostropestu/70723

https://rme.cbr.net.pl/index.php/archiwum-rme/578-marzec-kwiecien-nr-72/natura-i-my/877-ostropest-plamisty-niepozorny-cud-natury

 

PHARMOVIT
59028112347575902811
5 Przedmioty
2021-10-21
Nowy produkt
chat Komentarze (0)