• Nowy
search

PHARMOVIT BOSWELLIA SERRATA STAND. 65% KW. 90 KAP

48,90 zł

(48,90 zł szt.)

Brutto

PHARMOVIT BOSWELLIA SERRATA STANDARYZOWANA NA 65% KWASU BOSWELOWEGO 90 KAPSUŁEK Kadzidłowiec pomaga zachować zdrowie i elastyczność stawów. Wspomaga zdrowie przewodu pokarmowego oraz zdrowie płuc. Kadzidłowiec pomaga również utrzymać prawidłowy poziom ch

Ilość

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Boswellia serrata w kapsułkach
Kadzidłowiec indyjski
Kadzidłowiec pomaga zachować zdrowie i elastyczność stawów. Wspomaga zdrowie przewodu pokarmowego oraz zdrowie płuc. Kadzidłowiec pomaga również utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi i wspiera funkcje serca.

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: spożywać 1 kapsułkę  2 razy dziennie. Popić wodą (250 ml). Zalecana porcja dzienna to 2 kapsułki.

Środki ostrożności:
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Produkt dla dorosłych. Spożywania produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Warunki przechowywania:
Chronić przed światłem. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Składniki
Ekstrakt z żywicy kadzidłowca standaryzowany na 65% kwasu bosweliowego; żelatyna; mikronizowane wytłoki jabłkowe

Składniki w porcji dziennej 2 kapsułki
Ekstrakt z żywicy kadzidłowca (Boswellia serrata) 700,00 mg
- w tym kwas bosweliowy 455,00 mg
Mikronizowane wytłoki jabłkowe 180,00 mg
 

Produkt nie zawiera sztucznych substancji wypełniających.

informacje naukowe:

KADZIDŁOWIEC W CHOROBIE LEŚNIOWSKIEGO I CROHNA


Gerhard H. i wsp.: Therapie des aktiven Morbus Crohn mit dem Boswellia-Extrakt H 15. Ztschr. Phytother. 2001, 22, 69-75.
Do tej pory za dobrą i bezpieczną substancję w leczeniu choroby Leśniowskiego i Crohna (przewlekłe zapalenie ziarninujące jelita krętego i ślepego) uważano mesalazynę (kwas 5-amino-2-hydroksybenzoesowy).
Główne działanie lecznicze mesalazyny polega na blokowaniu wytwarzania leukotrienów wyproukownaych w komórkach jelitowych przy udziale lipooksygenazy, naukowcy z Uniwersytetu z Mannheim postanowili spradzić, czy takim działaniem leczniczym odznacza się wyciąg z kadzidłowca (Boswellia serrata), także charakteryzujący się hamowaniem aktywności lipooksygenazy. Wyciąg z kadzidłowca H 15 zawierał w swym składzie 50-70% żywicy (w której prawie połowę zajmuje kwas bosweliowy) oraz 4-8% olejku eterycznego.
W badaniach z podwójnie ślepą próbą uczestniczyło 102 chorych z aktywną fazą choroby Leśniowskiego i Crohna, którzy przez 8 tygodni przyjmowali dziennie 4,5 g mesalazyny lub 3,6 g wyciągu H 15 z kadzidłowca.
W podsumowaniu badań stwierdzono, że zarówno mesalazyna, jak i wyciąg z kadzidłowca polepszają stan kliniczny pacjentów z chorobą Leśniowskiego i Crohna, przy czym efekt leczniczy był wyraźniejszy w przypadku kadzidłowca, a także wywoływał on dwukrotnie mniej efektów ubocznych w porównaniu z mesalazyną. Stąd wyciąg z kadzidłowca, dający skuteczniejszy profil korzyści i mniejsze ryzyko niż mesalazyna, przewidywany jest do stosowania w lecznictwie

Kadzidłowiec Boswellia serrata
Boswellia serrata, nazywana również indyjskim kadzidłem (kadzidłowcem), to roślina pochodząca z Indii. Jest rozgałęzionym drzewem średniej wielkości o szarej korze i zielonych liściach. Kadzidłowce występują na terenie Indii, Pakistanu, północno-wschodniej Afryki i na Półwyspie Arabskim. Roślina ta od setek lat używana jest jako składnik kadzidła i lekarstwo w medycynie afrykańskiej i azjatyckiej.

Lecznicze działanie boswelli
Pozyskiwana z kory kadzidłowca żywica po oczyszczeniu jest stosowana jako surowiec leczniczy. Aktywne składniki znajdujące się w żywicy kadzidłowca – kwasy bosweliowe – wykazują działanie antyrakowe i przeciwzapalne. Z tego względu w tradycyjnej medycynie indyjskiej tej rośliny używa się do leczenia schorzeń stawów, kości, kręgosłupa, przewodu pokarmowego, a także dróg oddechowych i alergii.

Kwasy bosweliowe w walce z nowotworami
Kilkadziesiąt procent żywicy kadzidłowca indyjskiego stanową organiczne kwasy, które mają udowodnione naukowo działanie antynowotworowe. Polega ono na przyśpieszaniu  apoptozy komórek rakowych, czyli ich naturalnie zaprogramowanego obumierania. Badania naukowe pokazują skuteczność kwasów bosweliowych zwłaszcza w stosunku do guzów mózgu, raka jelita grubego i białaczki.

Wzór chemiczny kwasu AKBA
Przeciwzapalny i przeciwbólowy kwas AKBA
Jeden z kwasów bosweliowych – kwas acetyl-11-keto-beta-bosweliowy (kwas AKBA) – hamuje 5-lipooksygenazę (5-LO), czyli enzym wytwarzający leukotrieny, lipidy związane z układem odpornościowym, zaangażowane w reakcje astmatyczne i alergiczne oraz wpływające na utrzymanie procesów zapalnych w organizmie. Oznacza to, że kwas AKBA ma silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Zastosowanie ekstraktu z boswelli w leczeniu stawów
Ze względu na zawartość kwasów bosweliowych, w tym kwasu AKBA, ekstrakt z żywicy kadzidłowca może być stosowany w leczeniu wielu przypadłości. Przede wszystkim jest skutecznym lekarstwem na zapalenie kości i stawów. Łagodzące ból właściwości boswelli wykorzystuje się też przy nieuleczalnej chorobie, jaką jest reumatoidalne zapalenie stawów (RZS). Przeprowadzone badania potwierdziły, że ekstrakt z kadzidłowca znacznie poprawia ruchliwość przy zginaniu stawów, zmniejsza obrzęk oraz chroni przed utratą tkanki chrzęstnej spowodowaną stanami zapalnymi.

Zbawienny wpływ kadzidłowca na jelita
Ajurweda od setek lat polecała stosowanie kadzidłowca w dolegliwościach układu pokarmowego, takich jak: biegunki, wzdęcia czy bóle. Również konwencjonalna medycyna przekonuje o dobroczynnych właściwościach tej rośliny. Badanie przeprowadzone przez Colorado State University wykazało, że ekstrakt z boswelli zmniejsza stany zapalne układu pokarmowego, a dokładnie jelit. Udowodniona jest również jego skuteczność w łagodzeniu objawów choroby Leśniewskiego-Crohna, czyli nieswoistego zapalenia jelit.

Kadzidłowiec przeciw zapaleniom dróg oddechowych, astmie i alergiom
Boswellia serrata jest podawana z dobrym skutkiem przy schorzeniach dróg oddechowych. Dzięki działaniu kwasu AKBA niwelującego produkcję leukotrienów pomaga w udrożnienieniu dróg oddechowych, zmniejszając obrzęk oskrzeli oraz zatok. Tym samym kadzidłowiec indyjski pomaga również złagodzić najgorsze objawy astmatyczne.

Boswellia dobra dla wątroby, pomocna przy cukrzycy
Udowodniono, że wyciąg z boswelli pomaga obniżać poziom cholesterolu LDL i trójglicerydów we krwi. Dzięki temu dobrze reguluje poziom cholesterolu we krwi, co pozytywnie wpływa na wątrobę i jest podstawą profilaktyki przeciwmiażdżycowej. Badania kliniczne wykazały też, że stosowanie kadzidłowca przy cukrzycy typu 1 pomaga zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu choroby, która najczęściej atakuje wątrobę oraz nerki.

Bibliografia:

Kamboj, V. P.: A Review of Indian Medicinal Plants with Interceptive Activity. Indian J Med Res 1988
Pole S: Ayurvedic Medicine – The principles and traditional practice. Churchill Livingstone 2006
Anon: The Useful Plants of India. India. Publications & Information Directorate, CSIR, New Delhi 1996.
Luna, R.K.: Plantation Trees. Dehra Dun, India. International Book Distributors 1996.
Singh, R.V.: Fodder Trees of India. New Delhi, India. Oxford & IBH Co.1982.

PHARMOVIT
5902811234191
4 Przedmioty
2021-10-21
Nowy produkt
chat Komentarze (0)