search

NUTREND ENDUROSNACK 35G

2,59 zł

(2,59 zł szt.)

Brutto

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Nutrend Endurosnack to niezastąpione źródło niezbędnej energii w postaci żelu energetycznego potrzebnej do zwiększonego wysiłku organizmu. Nutrend Endurosnack to żel energetyczny dostarczający natychmiastowej energii przed wysiłkiem, we wszystkich jego fazach oraz przyspieszający odbudowę rezerw energetycznych po jego zakończeniu.

 

Aminokwasy rozgałęzione BCAA - zawarte w żelu energetycznym odgrywają rolę w przeciwdziałaniu tzw. zmęczeniu ośrodkowemu (zmęczenie psychiczne), które obniża zdolność wysiłkową w długotrwałych wysiłkach wytrzymałościowych. Wysoki poziom aminokwasów BCAA we krwi blokuje przechodzenie F-tryptofanu do mózgu. F-tryptofan jest potrzebny do syntezy mózgowego neurotransmitera serotoniny, która może tłumić ośrodkowy układ nerwowy i wywoływać objawy senności oraz zmęczenia.

 

Wiele aminokwasów stymuluje fizjologiczną syntezę i sekrecję hormonów anabolicznych, zwłaszcza insuliny (stymulacja aminokwasowa jest mechanizmem alternatywnym do stymulacji glukozowej), somatotropiny i adrenaliny. Suplementy zawierające aminokwasy podawane są najczęściej w porze okołotreningowej - przed i po treningu, a także przed snem i po przebudzeniu. Prowadzi to do wysycenia katabolicznego, co w efekcie łagodzi katabolizm wysiłkowy. Katabolizm poabsorpcyjny nasila się w trakcie snu, a więc w sytuacji, gdy następuje długa przerwa pomiędzy posiłkami.

 

L-karnityna - zawarta w żelu energetycznym wykazuje zdolność do obniżania poziomu cholesterolu i trójglicerydów (frakcje tłuszczów). Jest więc związkiem biorącym udział w regulacji poziomu lipidów (tłuszczów) w naszym organizmie. L-karnityna okazała się być substancją niezbędną w energetycznych przemianach kwasów tłuszczowych. Gdy nasze mięśnie potrzebują energii do wykonywania jakiegoś wysiłku fizycznego, cząsteczki karnityny mają za zadanie wyławiać cząsteczki tłuszczu z krwi i transportować je do wnętrza komórek organizmu, w których kwasy tłuszczowe zostaną przekształcone w energię.

 

L-karnityna wydaje się też być jednym z czynników wpływających na prawidłowy poziom cukru w organizmie. Niezwykle ważnym elementem jej działania jest stabilizacja (regulowanie) poziomu jonów potasu w komórkach, która ma wpływ na zwiększenie zdolności naszej tkanki mięśniowej do wykonywania intensywnych wysiłków fizycznych. Ciekawą cechą L-karnityny jest jej oddziaływanie euforyzujące - poprawiające nastrój.

 

Pirogronian kreatyny - zawarty w żelu energetycznym jest końcowym produktem glikolizy, hamuje on cały proces glikolizy i ochrania glikogen podczas wysiłku, co ułatwia jego nadkompensację w okresie po treningowym. Pirogronian również w mniejszym stopniu powoduje retencje wody w komórkach, pomaga w uzyskaniu siły bez znacznego przybrania na wadze, powoduje szybszą regeneracje ATP ma podobną charakterystykę jak cytrynian czy jabłczan.

 

Tauryna - zawarta w żelu energetycznym jest suplementem posiadającym szerokie właściwości antykataboliczne, anaboliczne i psychstymulujące. Tauryna jest niezastąpionym związkiem w walce z katabolizmem. Jest największym magazynem wolnego azotu w organizmie (zawiera go około 50%), ponadto przy jej wysokich poziomach organizm wytwarza mniej glutaminy (tauryna może zastępować glutaminę). Tauryna wprowadza do organizmu duże ilości azotu, co wpływa na proces budowy nowych tkanek mięśniowych. Poza tym pobudza trzustkę do wytwarzania i wydzielania insuliny, jednego z najbardziej anabolicznych hormonów organizmu, chroniąc przy tym i usprawniając pracę jej komórek. Dzięki temu ułatwia także wchłanianie kreatyny, która wymaga do optymalnego transportu wyrzutu insuliny. Tauryna jest aminokwasem niezbędnym w procesach przemiany białek, wspomaga ich syntezę, poprawia transport kreatyny, ogranicza wytwarzanie serotoniny, czyniąc organizm odporniejszym na zmęczenie.

 

Olej MCT - zawarty w żelu energetycznym jest suplementem energetycznym, w którego składzie znajdują się trójglicerydy zawierające kwasy tłuszczowe o średniej długości łańcucha ( MCT ), kwasy tłuszczowe, które nie będą wchłaniane i przechowywane w komórkach tłuszczowych. Sportowcy stosują go aby zwiększyć energię, ponieważ dostarcza on więcej energii aniżeli węglowodany i białka. Z uwagi na to, że wielu kulturystów stosuje niskowęglowodanowe i wysokobiałkowe diety aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej oraz usunąć nadmiar płynów z tkanek, jest stosowany do formowania mięśni. Dostarczy Ci on zastrzyk energii, której potrzebujesz.

 

ENDURODRIVE™ to specjalistyczna, kompleksowa seria produktów wspomagających wysiłek wytrzymałościowy. Dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych, ułatwiając utrzymanie wysiłku na wysokim poziomie oraz zabezpieczając sprawny przebieg procesów regeneracyjnych. Poszczególne produkty marki Nutrend z serii EnduroDrive™ mają różny cel: nawadnianie, energia, regeneracja oraz zapobieganie skurczom.

 

Firma NUTREND przygotowała specjalną serię produktów do nawadniania i wspomagania energetycznego i regeneracyjnego dla dyscyplin wytrzymałościowych i szybkościowo-wytrzymałościowych pod nazwą Enduro Drive™, a wśród nich doskonałe żele energetyczne - Endurosnack.

 

Jak widać suplement energetyczny w postaci żelu Nutrend Endurosnack zawiera wszystkie niezbędne optymalne składniki pomagające na zwiększenie wydolności organizmu, dostarczając niezbędnych i potrzebnych składników podczas zwiększonego wysiłku!

 

Porcja

35 g

Ilość porcji

1

W opakowaniu

35 g

Wartość energetyczna

58 kcal

Białka

0,6 g

Węglowodany

13,7 g

Cukry

13,3 g

Tłuszcze

0 g

Nasycone kwasy tłuszczowe

0 g

Błonnik

0 g

Sód

0 g

Tauryna

233 mg

Glycyna

233 mg

L-leucyna

117 mg

L-Izoleucyna

58 mg

L-walina

58 mg

L-alanina

117 mg

L-Karnozyna

12 mg


Dawkowanie: 

  • Należy spożyć 1 tubkę żelu energetycznego około 20 minut przed rozpoczęciem wysiłku.
  • W trakcie wysiłku 1 - 2 tuby żelu energetycznego na godzinę, w zależności od zapotrzebowania.
NUTREND
0000001155
2022-02-19
Nowy produkt
chat Komentarze (0)