search

MYVITA MSM 500G SIARKA METYLOSULFONYLOMETAN

36,93 zł

(36,93 zł szt.)

Brutto

MSM (Metylosulfonylo-metan) jest naturalnie występującym związkiem siarki, który wspomaga liczne procesy biochemiczne organizmu. Obok tlenu, wody oraz soli, MSM jest czwartym najpotrzebniejszym składnikiem diety, zarówno u człowieka jak i u zwierząt. Siar

Ilość

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

MSM: Łagodzi zapalenie stawów

• Przyspiesza regenerację mięśni i stawów
• Zwiększa energię, uwagę, opanowanie oraz zdolność koncentracji
• Zapobiega skurczom mięśni
• Bierze udział w syntezie kolagenu
• Normalizuje działanie żołądka
• Łagodzi objawy zgagi, refluksu żołądkowego oraz alergii wywołanej pokarmami i pyłkami
• Sprawia, że wewnętrzne środowisko organizmu staje się nieprzyjazne dla pasożytów
• Pomaga w leczeniu cukrzycowej neuropatii kończyn oraz układu żołądkowo-jelitowego
• Przyspiesza gojenie ran i wygładza blizny
• Stymuluje układ odpornościowy

Czym jest MSM?

MSM (Metylosulfonylo-metan) jest naturalnie występującym związkiem siarki, który wspomaga liczne procesy biochemiczne organizmu. Obok tlenu, wody oraz soli, MSM jest czwartym najpotrzebniejszym składnikiem diety, zarówno u człowieka jak i u zwierząt. Siarka bierze udział w wielu procesach metabolicznych i jest niezbędna dla regeneracji i odżywiania komórek.

Siarka stanowi jeden z podstawowych pierwiastków w organizmie. Bez odpowiedniej ilości siarki oraz MSM nie potrafilibyśmy wytwarzać zdrowych i poprawnie funkcjonujących komórek. Przy niedoborze MSM organizm nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości zdrowych komórek, które mogłyby przeciwdziałać tym chorym, wskutek czego pojawiają się różne choroby, dolegliwości, bóle oraz alergie. Organizm może je pokonać tylko wtedy, gdy otrzyma odpowiednie składniki odżywcze – dlatego właśnie dieta każdego z nas powinna zawierać MSM. W przeciwnym razie gruczoły przestaną produkować potrzebne enzymy, co narazi nas na niepotrzebne choroby.

MSM pełni funkcję łączącą pomiędzy białkami. Gdy jedna komórka obumiera,zastępuje ją nowa. Bez odpowiedniej ilości MSM co prawda może się ona przyłączyć do danej tkanki, jednak jest bardzo nieelastyczna. Z kolei utrata elastyczności tkanek prowadzi do problemów z płucami oraz innymi częściami organizmu.

Jak działa MSM?

MSM ułatwia wymianę tlenu, dwutlenku węgla oraz składników odżywczych, przyspieszając tym samym regenerację skóry. Jest naturalnym źródłem siarki, koniecznej do syntezy białek, hormonów, tkanki łącznej oraz enzymów. Jako główny składnik kolagenu, siarka pomaga zapobiegać stanom zapalnym oraz wspomaga odtwarzanie tkanki łącznej. Działanie MSM staje się jeszcze skuteczniejsze, gdy jednocześnie przyjmowana jest kompletna grupa witaminy C, która stanowi składnik niezbędny dla syntezy tkanki łącznej, a także wspomaga wchłanianie i działanie MSM.

MSM wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, zapobiega skurczom mięśni oraz poprawia obieg krwi. Jest składnikiem niezbędnym do wytwarzania tkanki łącznej wszelkiego rodzaju. Stanowi również naturalne źródło siarki i występuje u wszystkich organizmów żywych, wliczając w to człowieka.

MSM usuwa z organizmu toksyny oraz przyspiesza krążenie krwi. Jako, że kości są stosunkowo słabo unerwione, większość bólów pochodzi z tkanek miękkich. MSM niweluje stany zapalne, łagodzi ból mięśni oraz ułatwia ich regenerację.

Jakie są korzyści stosowania MSM?

Ponieważ siarka odgrywa niesamowicie istotną rolę we wszystkich wymienionych procesach biochemicznych organizmu, suplementacja przy pomocy MSM pomaga w wielu problemach zdrowotnych, takich jak: alergie, astma, rozedma oraz inne schorzenia płuc, zapalenie stawów, bóle głowy, choroby skóry, żołądka, przewodu pokarmowego lub krążenia, zaburzenia wchłaniania i przyswajania substancji komórkowych.


Alergia to, najprościej mówiąc, odpowiedź organizmu na obecność obcych substancji, np. białek czy wolnych rodników. W przypadku ich wykrycia organizm może zareagować katarem, opuchlizną pod oczami itd.

 

MSM sprawia jednak, że komórki stają się bardziej przenikalne, pomagając organizmowi w szybkim wydaleniu wszelkich niepożądanych substancji. W normalnych warunkach powinno to nastąpić maksymalnie w ciągu dwunastu godzin, jednak przy nieodpowiedniej diecie ściany komórek stają się sztywne i nieprzepuszczalne, utrudniając przepływ substancji. MSM przywraca im naturalne właściwości, pozwalając na sprawne wydalenie obcych białek i wolnych rodników, a tym samym zapobiegając reakcjom alergicznym.

MSM jest suplementem spożywczym zalecanym w celu neutralizacji i usuwania toksyn oraz złagodzenia objawów alergii pokarmowych lub na pyłki roślin, bólów spowodowanych stanami zapalnymi, schorzeń układu żołądkowo-jelitowego oraz infekcji.Zmarszczki: MSM nadaje skórze zdrowy wygląd i koloryt, redukuje zmarszczki, a także wzmacnia włosy i paznokcie. Przy jego niedoborze nowo tworzone komórki są zbyt sztywne, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Suplementacja MSM wspomaga jednak produkcję zdrowych i elastycznych komórek, tym samym likwidując powstałe zmarszczki. W identyczny sposób pomaga usunąć pieprzyki i guzki – a w najgorszym razie hamuje powstawanie nowych.

 

Schorzenia płuc: Rozedma płuc nie zawsze spowodowana jest paleniem – cierpią na nią również konie i psy, które przecież nie palą. Dym tytoniowy, opary spawalnicze itp. dodatkowo pogarszają przebieg choroby, jednak jej prawdziwa przyczyna leży w niedoborze MSM.

Cukrzyca: MSM może przynieść korzyści również osobom chorującym na cukrzycę, wspomaga bowiem prawidłowe wchłanianie cukru i insuliny, a nawet regenerację uszkodzonej trzustki. Niedobór MSM powoduje obniżenie przepuszczalności ścian komórkowych, co może prowadzić do niewydolności trzustki oraz podwyższonego stężenia cukru, który pozostaje we krwi zamiast prawidłowo odżywiać komórki.


Bóle mięśni i stawów: Wielu sportowców twierdzi, że stosowanie MSM poprawia ich wytrzymałość oraz uśmierza ból mięśni. Dzieje się tak dlatego, że MSM poprawia zdolność organizmu do wydalania toksyn i metabolitów już na poziomie komórkowym.

 

Drożdże Candida: Znaleźć je można w jelicie grubym, gdzie współegzystują z bakteriami Acidophilus, powstrzymując rozwój innych, szkodliwych bakterii. Jeśli wskutek stosowania antybiotyków dojdzie do zniszczenia naturalnej flory bakteryjnej, dochodzi do przerostu drożdży Candida, które przedostają się wtedy do krwiobiegu, „kradną” składniki odżywcze i wydalają szkodliwe substancje, prowadząc do rozmaitych chorób. MSM pomaga utrzymać równowagę kwasową we krwi oraz w tkankach organizmu, dzięki czemu Candida nie są w stanie przeżyć poza swoim naturalnym środowiskiem, czyli jelitem grubym.

MyVita
5905279123687
3 Przedmioty
2022-02-19
Nowy produkt
chat Komentarze (0)