search

BIOGENIX CARB BX 1KG

22,00 zł

(22,00 zł szt.)

Brutto

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis

- Węglowodany o różnych łańcuchach
- Błyskawicznie uzupełnia energię
- Odnawia glikogen

Węglowodany o zróżnicowanym indeksie glikemicznym są podstawowymi mieszankami odżywczymi, stosowanymi w sporcie, w celu uzupełnienia energii podczas wysiłku oraz nadkompensacji glikogenu w okresie powysiłkowym. Zróżnicowanie pod względem indeksu glikemicznego sprawia, że tego typu preparaty podnoszą zarówno, szybko poziom glukozy, jak też utrzymują długoterminowo wyrównany poziom tego cukru we krwi. Daje to zarówno błyskawiczny "zastrzyk" energii, jak również zabezpieczenie energetyczne dalszych etapów pracy.

W celu osiągnięcia zróżnicowania indeksu glikemicznego, zestawiane są ze sobą najczęściej: glukoza i maltodekstryny. Jednakże Biogenix zrobił znaczący krok na przód opracowując i patentując preparat Carb Bx, który dostarcza przełomowego rozwiązania. W preparacie zestawiono szczególne węglowodany - pentozy (D-rybozę), laktony (glukuronolakton), drobno- i średnio cząsteczkowe polimery glukozy (maltodekstryny) oraz polimery wielkocząsteczkowe (nutriozę), które wzbogacono dodatkiem tauryny. Pozwoliło to na uzyskanie doskonałego, stabilnego profilu wysycenia krwi cząstkami stanowiącymi podstawowe źródło energii w organizmie.

Pierwszy, szybki efekt ergogeniczny (praco-twórczy), bez wzrostu glikemii, rozpoczynają: D-ryboza, glukuronolakton i tauryna.

Ryboza ułatwia wnikanie do komórek mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego glukozy pochodzącej z rezerw glikogenu wątrobowego. Jednocześnie dostarcza cząsteczek koenzymu A i adenozyny, niezbędnych do syntezy hemu i zamiany energii chemicznej glukozy w energię metaboliczną.

Glukuronolakton
jest prekursorem rybozy, więc przedłuża i podtrzymuje jej działanie. Sprzęga i usuwa szkodliwe produkty hemolizy wysiłkowej, gromadzące się w krwiobiegu i upośledzające metabolizm tlenowy. Jednocześnie zwiększa pojemność tlenową krwi, gdyż dostarcza NADPH do redukcji glutationu i koenzymu A do syntezy hemu. Wiąże niemal wszystkie kwasy karboksylowe, stanowiące podstawowe źródło energii przy deficycie glukozy, i wprowadza je do komórek mięśniowych, gdzie te, uwalniane w efekcie enzymatycznej hydrolizy, zostają wykorzystane do produkcji energii w mitochondriach.

Tauryna hamuje degradację erytrocytów i ułatwia wnikanie glukozy do komórek mięśniowych. Stabilizuje również jony wapniowe, który to efekt prowadzi do udokumentowanego badaniami wzrostu wydolności tlenowej.

Bezpośrednie źródło energii dla pracujących mięśni stanowi bardzo szybko wchłaniana glukoza, której działanie jest podtrzymywane dłużej trawiącymi się maltodekstrynami i nutriozą. Nie dają one tak szybkiego "zastrzyku" energii jak glukoza, ale na długi okres czasu zapewniają wyrównanie glikemii, stanowiąc doskonałe zabezpieczenie energetyczne dla pracujących mięśni (np. w trakcie wieloetapowych rozgrywek i wielo konkurencyjnych zawodów).

Carb Bx przeznaczony jest dla osób aktywnych i sportowców, jako środek doraźnie i trwale zwiększający zdolności wysiłkowe, poprzez bieżące zaopatrzenie energetyczne i powysiłkową nadkompensację glikogenu.

Zalecane dawkowanie

1 porcja 2 razy dziennie przed i po treningu.

1 porcję (50 g = 1 miarkę) preparatu rozpuścić w 150 ml1 wody. Spożyć zaraz po przygotowaniu.

Wartości odżywcze

Porcja 50g
Ilość porcji w opakowaniu 20
Opakowanie 1000g
SKŁADNIKI AKTYWNE Carb Bx
Zawartość jednej porcji zaw: % ZDS
Wartość energetyczna: 192,6 kcal
Białko 0 g
Węglowodany 47,5 g
- w tym cukry 8,7 g
Błonnik pokarmowy 1,3 g
Tłuszcz 0g
Sól 0 g
Witaminy:
Wit. A (μg RE) 60 μg 7,5%
Wit. D 0,37 μg 7,5%
Wit. E (mg α-TE) 0,9 mg 7,5%
Wit. C 6 mg 7,5%
Wit. B1 0,08 mg 7,5%
Wit. B2 0,1 mg 7,5%
Niacyna (mg NE) 1,2 mg 7,5%
Wit. B6 0,1 mg 7,5%
Folian 15 μg 7,5%
Wit. B12 0,18 μg 7,5%
Biotyna 3,75 μg 7,5%
Kwas pantotenowy 0,45 mg 7,5%
Tauryna 200 mg
Glukuronolakton 100 mg
D-ryboza 100 mg

BIOGENIX
0000000604
2022-02-19
Nowy produkt
chat Komentarze (0)