search

NUTREND CYCLOX 10X20 TAB

144,04 zł

(144,04 zł szt.)

Brutto

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Suplement Nutrend Cyclox to synergistyczna kombinacja AAKG, l-jabłczanu l-cytruliny i wyciągu z gynostemma dla produkcji tlenku azotu (NO). NO pomaga w trwałym zwiększeniu masy mięśniowej. Maksymalnie skuteczna trójskładnikowa formuła, usprawniająca produkcję w organizmie tlenku azotu. 

Działanie NO korzystne dla sportowców: 
przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, zwiększa przepływ krwi w mięśniach,poprawia transport substancji odżywczych do komórek oraz usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, reguluje produkcję insuliny. 

Charakterystyka substancji aktywnych:
 

AAKG - Alfaketoglutaran l-argininy
 - związek powstały z połączenia argininy z kwasem glutarowym. AAKG w organizmie stymuluje produkcję tlenku azotu – NO. AAKG pełni – prócz wpływu na produkcję NO – szereg istotnych funkcji: 
arginina jest ważną substancją w metabolizmie białek. Kieruje uwalnianiem, transportem azotu – usprawnia syntezę białek mięśniowych, zwiększa wydzielanie hormonu wzrostu,jest prekursorem kreatyny, zwiększa czułość komórek na działanie insuliny, usprawnia regenerację powysiłkową, wspiera tworzenie kolagenu. 

L-jabłczan l-cytruliny - aminokwas L-cytrulina związany organicznie z kwasem jabłkowym. Citrulina pełni szereg funkcji metabolicznych: 
zwiększa produkcję energii - zwiększa produkcję ATP w trakcie wysiłku o ponad 30 %, uczestniczy w detoksykacji amoniaku w cyklu kwasu moczowego,stymuluje system immunologiczny. 

Zasadniczy powodem zastosowania cytruliny w produkcie jest jej wpływ na produkcję NO poprzez zamianę w argininę w komórkach. Ponieważ duża ilość argininy jest wykorzystywana w szeregu procesów metabolicznych – przede wszystkim w wątrobie i nerkach – można traktować cytrulinę jako źródło argininy. 

Gynostemma pentaphyllum - wyciąg z tej rośliny bogaty jest w gypenozydy, które są silnym stymulantem produkcji NO. To działanie wykorzystywane jest od lat w medycynie jako wspomaganie w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, gdyż NO rozszerzając naczynia krwionośne obniża ciśnienie krwi.

Porcja 1tab.  
Zawartość jednej porcji   zaw:
  Wartość energetyczna 2,9 kcal
  Białko 500mg
  Węglowodany 19mg
  - w tym proste 0g
  Poliole 20mg
  Tłuszcze 0g
  Nasycone kwasy tłuszczowe 0g
  Błonnik 171mg
  Sód 0g
  AAKG 500mg
  L-jabłczam l-cytruliny 250mg
  Extrakt Gynostemma 25mg

 

DAWKOWANIE

Maksymalnie 2 tabletki ok. 45 minut przed treningiem i/lub 1 -2 tabletki bezpośrednio po wysiłku.

NUTREND
0000001608
2022-02-19
Nowy produkt
chat Komentarze (0)