CO to są spalacze tłuszczu?

Co to są SPALACZE TŁUSZCZU ?

JAK DZIAŁAJĄ SPALACZE TŁUSZCZU?

Od pewnego czasu dość popularny suplement wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej. Coraz większa liczba osób uprawiająca sport zawodowo, jak i amatorsko decyduję się na dodatnie go do swojej codziennej suplementacji. Oczywiście jak większość tego typu specyfików ma on swoich miłośników, jak i zaprzysięgłych wrogów, dlatego my postaramy się opisać wam od A do Z czym dokładnie jest spalacz tłuszczu, jak działają i kiedy je stosować tak, aby każdy z Was dobrał idealnie pasujący pod Siebie reduktor tkanki tłuszczowej.

Co daje spalacz tłuszczu ??

Nazwa ta pochodzi z angielskiego słowa ""fat burner"" - czyli spalacz tłuszczu. Jak każdy się domyśla, mają one za zadanie redukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Rozróżniamy dwa rodzaje spalaczy:

1) Lipotropowe — aktywują przemiany biochemiczne dla tłuszczów. Oznacza to, że przetwarzają je na mniejsze cząstki i transportują je w odpowiednie miejsca, gdzie te zostają zamienione na energię i spalone w wyniku treningu. Dzięki temu obniżają poziom złego cholesterolu (LDL low density lipoprotein). Substancje lipotropowe posiadają zdolności emulgacyjne, dzięki czemu są w stanie wpływać pozytywnie na poziom cholesterolu oraz utrzymywać i optymalizować balans w organizmie. Dodatkowo są one bezpieczne i mają skuteczne działanie.

Zalety stosowania lipotropowych spalaczy tłuszczu:

- wspierają spalanie tkanki tłuszczowej.

- wzmacniają odporność.

- mają dobry wpływ na mięsień sercowy.

- nie obciążają organizmu.

- zapobiegają rozwojowi miażdżycy.

Kto powinien stosować tego typu spalacz??
Przede wszystkim dla osób z nadciśnieniem tętniczym tego typu preparat będzie najlepszym wyborem. Po pierwsze nie zawiera on kofeiny oraz żadnych innych stymulantów, po drugie substancje lipotropowe mogą polepszyć funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

2) Termogeniczne - są to spalacze, które do redukowania tkanki tłuszczowej wykorzystują fizjologiczny mechanizm zwany termogenezą. Jest to naturalny proces, który zachodzi w organizmie w celu wytworzenia ciepła i utrzymania stałej temperatury ciała. Takie zjawisko wiążę się ze znacznym wydatkiem energetycznym, dlatego stymulacja termogenezy pozwala przyśpieszyć redukcję masy ciała. Do tej grupy spalaczy zaliczamy przede wszystkim stymulanty i sympatykomimetyki, a dokładniej to (kofeina, guarana, teofilina oraz teobromina). Z produktów spożywczych, które odpowiadają za wspomaganie termogenezy to pieprz, imbir, , zielona herbata czy też chili. Często również wykorzystuję się ekstrakty z owoców cytrusowych, które są doskonałym źródłem synefryny

Co to są termogeniki ? Kto powinien je stosować

Uznawane one są za intensywnie działające, dlatego nie wszyscy mogą je stosować. Przede wszystkim osoby obciążone chorobami układu sercowo-naczyniowego muszą zrezygnować z termogeników. Mogą one negatywnie wpłynąć na samopoczucie i dalszy rozwój choroby. Tego typu fat burnery powinny być brane z głową, w sposób przemyślany i rozważny. Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na ilość stymulantów w jednym produkcie, znaczna ich ilość może zaburzyć homeostazę.

SPALACZE TŁUSZCZU A DIETA??

Spora część osób uważa, że spalacz tłuszczu zastąpi dęte oraz aktywność fizyczną. Rzadko kiedy zdarza się, aby stosowanie samych kapsułek przyniosło upragniony efekt. Tego typu suplementy wspomagają redukcje wagi, ale pod warunkiem odpowiedniego planu żywieniowego i zwiększonej aktywności fizycznej. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że większość spalaczy ma za zadanie hamować apetyt dzięki czemu łatwiej nam trzymać się zasad zdrowego odżywiania.

JAK DAWKOWAĆ FAT BURNER'Y

Przede wyszystkim nie należy przekraczać dawki zalecanej przez producenta. Każda osoba powinna inwidualnie dobrać odpowiednią porcję dla Siebie, zależy to m.in od stopnia zaawansowania treningowego, masy ciała oraz od tego, czy dana osoba ma styczność z innymi stymulantami (np. kawa). Spalacze tłuszczu powinno stosować się od 4 do 8 tygodni. Następnie zaleca się zrobić przerwę aby nie przyzwyczaić organizmu do stymulantów zawartych w produkcie.

PODSUMOWUJĄC

Spalacze tłuszczu nie są niezbędne ale okazują się bardzo pomocne. Przy odpowiedniej aktywności fizycznej i odżywianiu nawet najprostszy spalacz zadziała. Trzeba pamiętać, że wszystkie suplementy diety to dodatek, a fundamentem jest dieta i trening.