Aminokwasy BCAA od wielu innych znanych aminokwasów różnią się przede wszystkim miejscem metabolizowania. One ulegają rozkładowi dopiero w mięśniach co skraca dystans niezbędny do zbudowania właściwej masy mięśniowej. Dzięki stosowaniu FORMOTIVA BCAA dajesz swoim mięśniom impuls do działania i wzrostu. Bez kompletnego profilu aminokwasów nie jest możliwe skuteczne budowanie formy. Ponadto zapotrzebowanie na BCAA rośnie szczególnie w czasie dużego wysiłku fizycznego stąd okołotreningowa suplementacja FORMOTIA BCAA najczęściej wybierana przez osoby zajmujące się sportami siłowymi. Jeden z podstawowych suplementów diety.

FORMOTIVA BCAA 300 CAPSBCAA CAPSULES
 to idealna kompozycja aminokwasów rozgałęzionych (Branched Chain Amino Acids: L-leucyny, L-izoleucyny i L-waliny) w optymalnym stosunku 2:1:1. Aminokwasy egzogenne zawarte w BCAA CAPSULES stanowią jeden z podstawowych składników budujących białka mięśniowe.

Szczególne wysokie zapotrzebowanie na owe aminokwasy występuje w trakcie intensywnego wysiłku, kiedy są one metabolizowane w mięśniach i wykorzystywane, jako źródło energii. Formułę produktu wzbogacono o witaminę B6, która nie tylko pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia, ale także przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu oraz prawidłowego metabolizmu.

Rzeczą, która czyni ten suplement niezwykłym jest jego wyjątkowy metabolizm, ponieważ zachodzi on bezpośrednio w mięśniach, a nie w wątrobie jak w przypadku większości aminokwasów. W konsekwencji suplement wchłania się szybciej niż inne aminokwasy, co pozwala zaoszczędzić wychwyt BCAA z mięśni podczas wysiłku.
Aminokwasy BCAA posiadają silne działanie anaboliczne. Stosując je mięśnie są lepiej odżywione, w wyniku czego, mają lepsze warunki do zwiększania swych obwodów.

Kolejną ważną właściwością suplementu jakim jest BCAA jest jego działanie antykataboliczne. Powodują zmniejszenie utraty tkanki mięśniowej podczas aktywności fizycznej, a także w różnych sytuacjach wpływających na jej redukcje.
Warto stosować BCAA, w przypadku, gdy celem jest pozbycie się tkanki tłuszczowej. Badania dowodzą, że aminokwasy rozgałęzione chroniąc tkankę mięśniową, powodują zwiększone wykorzystanie tłuszczu jako źródła energii.
Poprzez proces transaminacji aminokwasy BCAA mogą przemienić się w zupełnie inne aminokwasy, których organizm akurat odczuwa niedobór. Powoduje to zaspokojenie wielu potrzeb związanych z ich brakiem.
W krwiobiegu człowieka  występuje równowaga pomiędzy aminokwasami BCAA, a tryptofanem. W przypadku, gdy spada stężenie BCAA, wzrasta stężenie tryptofanu, który jest prekursorem serotoniny – hormonu wywołującego sen i zmęczenie. Istnieją przypuszczenia, iż w wyniku uczestnictwa aminokwasów BCAA w procesie syntezy neuroprzekaźników takich jak serotonina, stosowanie ich ogranicza zmęczenie występujące podczas długotrwałego treningu.
Aminokwasy BCAA, obok węglowodanów, jest suplementem diety mającym wpływ na zmniejszenie poziomu stresu, który niekorzystnie wpływa na proces regeneracji mięśni, a także zwiększa ryzyko kontuzji. Stres związany jest z zachwianiem równowagi kortyzol-testosteron. Jego wzrost warunkuje niekorzystny wpływ na procesy anaboliczne, które budują mięśnie. Zażywając BCAA możemy tego uniknąć.

Każda kapsułka BCAA CAPSULES dostarcza 1100 mg najwyższej jakości aminokwasów BCAA, co bardzo ułatwia precyzyjną suplementację i zwiększa wygodę stosowania. Produkt polecany jest zarówno sportowcom sylwetkowym, jak i wytrzymałościowym, którym zależy na zwiększeniu spożycia aminokwasów rozgałęzionych w diecie.

SKŁAD:

Wartość odżywcza1 kapsułka10 kapsułek100 g
Wartość energetyczna3,1 kJ/0,7 kcal31 kJ/ 7kcal246 kJ/ 58 kcal
Tłuszcz, w tym:0,01 g0,12 g1,0 g
kwasy tłuszczowe nasycone0,005 g0,05 g0,4 g
Węglowodany, w tym:0,03 g0,3 g2,2 g
cukry<0,003 g<0,03 g<0,2 g
Białko0,12 g1,2 g9,2 g
Sól<0,001 g<0,01 g0,032 g
L-leucyna550 mg5500 mg4313 mg
L-izoleucyna275 mg2750 mg2157 mg
L-walina275 mg2750 mg2175 mg
Witamina B60,28 mg
(20%)*
2,8 mg
(200%)*
22 mg
(1500%)*

* % Referencyjnej wartości spożycia

Składniki: L-leucyna, L-izoleucyna, L- walina, substancja glazurująca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6).

Składniki kapsułki: żelatyna, barwniki: tlenki i wodorotlenki żelaza oraz dwutlenek tytanu.

Dorośli: 5 kapsułek 2 razy dziennie. W dni treningowe: 1 kapsułka na 10 kg wagi w podzielonych dawkach przed treningiem oraz po treningu, popijając dużą ilością wody (co najmniej 
250 ml). W dni nietreningowe: 2 razy dziennie po 5 kapsułek ok. 30 min. przed posiłkami popijając dużą ilością wody (co najmniej 250 ml)