search

YANGO KWERCYTYNA DWUWODNA 120 KAPSUŁEK

52,00 zł

(52,00 zł szt.)

Brutto

przeciwzapalne – hamuje powstawanie cytokin, czyli cząsteczek powodujących występowanie miejscowych procesów zapalnych;przeciwalergiczne – dzięki hamowaniu miejscowych reakcji zapalnych może wspomagać objawowe leczenie alergii i być np. stosowana do łag

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Regulamin sklepu

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Kwercetyna występująca w perełkowcu japońskim jest flawonoidem glikozydowym należącym do grupy organicznych związków chemicznych występujących naturalnie w tkankach roślinnych.

Ekstrakt pozyskany z perełkowca zawiera w sobie 98% kwercetyny na co posiada standaryzację.

 Oryginalna Kwercetyna z perełkowca japońskiego!
 250 mg kwercetyny w porcji dziennej!
 Delikatne, wegańskie kapsułki!
  

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!
Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów.

 

Składnik aktywny 1 kapsułka 2 kapsułki
Kwercetyna  125 mg 250 mg
Pozostałe informacje   
Kapsułek w opakowaniu 120 kapsułek 
Sugerowana dawka dzienna 1 kapsułka 2 razy dziennie 
1 opakowanie wystarcza na 60 dni 
    

Sposób użycia: 1 kapsułka 2 razy dziennie, po pierwszym i ostatnim posiłku. 

Składniki: Kwercetyna (z Sophora Japonica), substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna. Skład kapsułki: celuloza roślinna (wegetariańskie)

Informacja: Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane małym dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. Wyprodukowano w Unii Europejskiej. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. Masa netto: 21,6 g.

Informacja alergiczna:
Nie zawiera skorupiaków, jaj, ryb, orzechów, soi, składników mlecznych, selera, gorczycy, sezamu.


Produkowane bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.
Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

Główny Inspektorat Sanitarny: GIS-ŻP-SD-4230-06837/KC/19

Czym jest kwercetyna
Flawonoidy glikozydowe to grupa organicznych związków chemicznych występujących naturalnie w tkankach roślinnych. Związki te to naturalne barwniki o potwierdzonych właściwościach przeciwutleniających. Jednym z flawonoidów glikozydowych jest kwercetyna, która wpływa – na wiele sposobów – pozytywnie na organizm człowieka.

Pod względem chemicznym jest flawonoidem, a dokładniej flawonolem. Występuje w różnych roślinach. Bardzo dobrze wchłania się z układu pokarmowego, a w organizmie może pełnić wiele pożytecznych funkcji. Nie tylko sama wykazuje prozdrowotne właściwości, ale też wspomaga proces wchłaniania oraz stabilizacji niektórych witamin, w tym C oraz E.

Właściwości
przeciwzapalne – hamuje powstawanie cytokin, czyli cząsteczek powodujących występowanie miejscowych procesów zapalnych;
przeciwalergiczne – dzięki hamowaniu miejscowych reakcji zapalnych może wspomagać objawowe leczenie alergii i być np. stosowana do łagodzenia pokrzywek;
przeciwwirusowe – może być przydatna m.in. w leczeniu HIV, ponieważ hamuje enzymy niezbędne do namnażania się wirusa;
wspomagające gojenie ran – bierze udział w procesie gojenia ran dzięki zmniejszeniu stanu zapalnego; chroni rany przed zakażeniem, a rozszerzając naczynia krwionośne i przyspieszając przepływ krwi przez tkanki, pozwala na zwiększenie dopływu białych krwinek do rany;
wzmacniające błony komórkowe – oddziałuje na białka błon komórkowych i przez to zwiększa ich stabilizację, np. zwiększa elastyczność ścian naczyń krwionośnych, wydłuża życie erytrocytów oraz zmniejsza stany zapalne;
przeciwnowotworowe – zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów (za sprawą zmniejszania stresu oksydacyjnego), zapobiega podziałom komórek nowotworowych i zwiększa ich wrażliwość na chemioterapię;
obniżające poziom cukru we krwi – wiele badań wskazuje, że kwercetyna może wspierać zapobieganie i leczenie cukrzycy.
Potężny przeciwutleniacz
W ludzkich organizmach nieustannie zachodzą reakcje utleniania. Ich produktem ubocznym są wolne rodniki – atomy lub cząsteczki posiadające niesparowane elektrony. Wolne rodniki są toksyczne, a ich zbyt duże nagromadzenie w ciele może mieć wyjątkowo niekorzystne skutki – przyśpieszenie procesów starzenia, podwyższenie ryzyka miażdżycy, a nawet zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia specyficznych nowotworów.
Warto korzystać z dobrodziejstw substancji o właściwościach przeciwutleniających, by zniwelować działanie wolnych rodników. Kwercetyna wykazuje wysoki potencjał antyoksydacyjny, usuwa z organizmu wolne rodniki, przeciwdziałając rozwojowi licznych chorób oraz opóźniając starzenie się komórek.

Naturalny środek przeciwzapalny
Najnowsze badania potwierdziły, że kwercetyna hamuje produkcję cyklooksygenaz – związków chemicznych odpowiedzialnych za napędzanie odpowiedzi zapalnej organizmu. Przewlekłe procesy zapalne są zalążkiem wielu chorób, takich jak: astma, miażdżyca czy choroby serca.

Skuteczny przeciwzapalny mechanizm działania kwercetyny zapewnia zatem obniżenie ryzyka rozwoju wielu schorzeń. Warto zauważyć, że hamowanie zapaleń bezpośrednio przekłada się na łagodzenie alergii. Co więcej, kwercetyna stopuje produkcję histaminy – głównego mediatora reakcji alergicznych.

Kwercetyna przeciw nowotworom
Zauważono, że kwercetyna odgrywa ważną rolę w prewencji i zwalczaniu wielu typów raka. Analizy naukowe dowodzą, że flawonoid ten hamuje namnażanie komórek w obrębie nowotworu. Naukowcy sugerują też, że kwercetyna jest w stanie programować komórki rakowe do apoptozy, a dzięki temu uniemożliwia formowanie się guzów nowotworowych bądź przyczynia się do zmniejszenia już istniejących.

Kwercetyna na co dzień
Jako związek w pełni naturalny nie wykazuje wielu skutków ubocznych i została zakwalifikowana do grupy produktów bezpiecznych. Należy jednak pamiętać, że nieumiarkowane stosowanie kwercetyny może prowadzić do zaburzeń pracy serca i funkcjonowania układu krwionośnego.

Źródła występowania
W środowisku naturalnym kwercetynę można odnaleźć w wielu powszechnie dostępnych owocach i warzywach, takich jak: truskawki, , ciemne winogrona, wiśnie, czarny bez, dzika róża, czereśnie, czarna porzeczka, żurawina, aronia, czarna jagoda, jeżyna oraz malina; z warzyw: brokuły, cebula, pomidory i szpinak, seler, szalotka, a także w bardziej egzotycznych roślinach, jak moringa czy perełkowiec japoński. Kwercetyna naturalnie występuje w wielu owocach i warzywach, przede wszystkim tych o ciemnych kolorach:

YANGO
5907483417187
1 Przedmiot
2022-02-19
Nowy produkt
chat Komentarze (0)