BCAA COMBO to idealna kompozycja aminokwasów rozgałęzionych (Branched Chain Amino Acids: L-leucyny, L-izoleucyny i L-waliny) w optymalnym stosunku 2:1:1, w 6 oryginalnych wariantach smakowych.

Aminokwasy egzogenne zawarte w BCAA COMBO stanowią jeden z podstawowych składników budujących białka mięśniowe. Szczególne wysokie zapotrzebowanie na owe aminokwasy występuje w trakcie intensywnego wysiłku, kiedy są one metabolizowane w mięśniach i wykorzystywane, jako źródło energii. Doskonale rozpuszczalną formułę produktu wzbogacono o witaminę B6, która nie tylko pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia, ale także przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu oraz prawidłowego metabolizmu.

Aminokwasy rozgałęzione BCAA to skupisko trzech egzogennych substancji, które sportowcy powinni dostarczać organizmowi z pożywieniem, bądź poprzez wzbogaceniem dziennych racji żywieniowych suplementami diety, gdyż ludzki organizm nie jest w stanie we własnym zakresie sam ich wytworzyć. W skład BCAA wchodzą: leucyna, izoleucyna oraz walina.

Wspomniane trzy aminokwasy rozgałęzione hamują katabolizm mięśniowy, mają działania anaboliczne, zwiększają syntezę białek oraz naturalną produkcję hormonów wpływających pozytywnie na kształtowanie mięśni, tj. hormonu wzrostu oraz insuliny.

Jak potwierdziły badania BCAA ma również pozytywny wpływ na wzrost masy mięśniowej, siły mięśni jak też w czasie redukcji pomaga zachować dwie wcześniej wymienione cechy. Dodatkowo BCAA mogą wpływać pozytywnie na obniżenie zawartości procentowej podskórnej tkanki tłuszczowej w organizmie. Wystarczy, że aminokwasy rozgałęzione zawarte w preparacie zostaną połączone z węglowodanami, które można znaleźć w produktach codziennego spożycia jak też odżywkach, np. tych typu gainer bądź carbo. 
 

Skład w porcji 10g %dz.
Wartość energetyczna 11,2kcal
Tłuszcz 0,03g
-W tym kwasy tłuszczowe nasycone <0,01 g
Węglowodany 1,96g
-W tym cukry 0,23g
Białko <0,03g
Sól 0,02g
[L-leucyna 3,5g
L-izoleucyna 1,75g
L-walina 1,75g
[Cholina 51mg
Witamina B6 1,4mg 100%
Maltodekstryna 1,24g
inne (SMAK TROPICAL) Regulator kwasowości (kwas cytrynow), aromat (owoców tropikalnych), substancje zagęszczające (guma ksantanowa, guma arabska), substancje słodzące (acesulfam K, sukraloza, sacharyny), barwnik (karoteny).
  • 1 porcję produktu (10g - 1 miarka) rozpuść w 200ml wody.

  • W dni treningowe: stosuj dwie porcje produktu dziennie (po 10g każda), najlepiej przed treningiem i po jego zakończeniu.
  • W dni nietreningowe: stosuj dwie porcje produktu dziennie (po 10g każda). Pierwszą spożyj rano, drugą pomiędzy posiłkami.